Sa minuta duhet të zgjasë një akt i mirë seksual

Postuar: 29/03/2013 - 21:16

Pavarësisht se janë të shumtë meshkujt që deklarojnë se akti i tyre seksual zgjat edhe me orë, studiuesit thonë tjetër gjë.

Një ekip seksologësh kanadezë të cilët kanë studiuar jetën seksuale të 1500 çifteve kanë arritur të zbulojë se një akt i mirë seksual varion nga 3 deri në 12 minuta, por në shumicën e rasteve ky akt zgjat deri në 7 minuta.

Nga ana e studiuesve thuhet se protagonistët e raportit seksual synojnë ta zgjasin sa më shumë shijimin e kulmit të kënaqësisë seksuale, ndaj tentojnë të shtyjnë sa më shumë “kulmin” e saj, pavarësisht se një akt normal e ka performancën e mirë vetëm disa minuta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

F40 ishte makina e parë e prodhuar në gjendje të kapte 200mph kur doli në vitin 1987.

Aktorët e Disneyland duhet të respektojnë një sërë rregullash.

Serialet turke janë shndërruar në të preferuarit e shqiptarëve, ku i ndjekin me shumë dashuri për tematikat që trajtojnë.

Tenistja e njohur Simona Halep, e cila është shpallur edhe kampione për femrat gjatë turneut Shenzen, ka zbuluar gjatë një deklarate se n

Modelja Jo Marney, e dashura e një deputeti britanik të djathtë ka dërguar disa mesazhe fyese ndaj të fejuarës së princit Harry, Meghan M

Fakti që është një nga vendet më të pasura, nuk do të thotë që nuk ka lypës.

Një modele 18-vjeçare italiane ka nxjerrë në ankand virgjërinë e saj.

Një incident i vogël ka ndodhur në shkallët e kuvendit ku ‘pre’ e ‘syrit të keq’ ka rënë një nga deputetet e Partisë Demokratike.

Dy vjet më parë, një rast shkaktoi një tronditje: dy vajza nuk morën nënshtetësinë zvicerane për shkak se refuzuan mësimet e notit, shkru

   Takat e larta dhe shkallët e lagura nga shiu duket se nuk janë kombinimi më i mirë për një deputete.