Sa ziliqare janë shenjat e horoskopit? (Dhe kush nuk është fare)

14/09/2018 - 09:12

Zilia është një diçka e çuditshme. Ne e konsiderojmë këtë si pasiguri dhe përpiqemi ta kapërcejmë, por jo të gjithë kanë sukses. Zilia është si një sëmundje, thith një person, do apo s’do ai.

Këtu janë shenjat e zodiakut që janë më ziliqare:

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Akrepi, sigurisht, është më ziliqari nga të gjitha shenjat e zodiakut. Ai nuk është i prirur t’i besojë njerëzit dhe i sulmon ata nga zilia. Akrepi nuk di të fsheh ndjenjat, kështu që njerëzit rreth tij vihen në pozita të vështira.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Gaforrja është xheloz, por mund ta fshehë. Ai shpesh nuk i lejon të tjerët të dinë se kur xhelozia e tij e superon atë, por nëse e keni vënë re, do të përfshiheni në lojën e tij.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luani, ndoshta, është më tërheqësi dhe i pasionuari nga shenjat e Zodiakut. Ai e kupton se gjërat nuk shkojnë gjithmonë ashtu siç duhet, kështu që nuk kanë zili shumë jetën e të tjerëve. E vetmja gjë që mund të shkaktojë zilinë e tij është kur partneri i tij i kushton vëmendje dikujt ose diçka më shumë se atij.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Virgjëresha është xheloz, nëse dikush në diçka është më i mirë se ai. Virgjëresha është shumë kritike për veten, kështu që ajo do të torturohet derisa të bëhet më mirë në këtë fushë.

Dashi (21 mars – 19 prill)

Dashi është një i apasionuar i zodiakut si dhe kapriçioz, gjë që e bën pothuajse gjithmonë ziliqar. Kur Dashi është xheloz, ai bëhet i irritueshëm dhe vazhdon të flasë për emocionet e tij. Nëse sheh se Dashi skuqet nga zilia, vrapo!

Demi (20 prill – 20 maj)

Përkundër faktit se Demi është xheloz dhe jo gjithmonë i sigurt për veten e tij, zakonisht nuk ka zili në të. Demi është i durueshëm, i kuptueshëm dhe e di kur t’i tregojë emocionet e tij. Nëse Demi është xheloz, atëherë diçka me të vërtetë e bezdis.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Bricjapi zakonisht nuk ndjen zili, ndryshe nga shenjat e tjera të zodiakut. Ndonjëherë ajo brengoset për gjëra të këqija, dhe zilia e merr me vete, por nuk i kushton vëmendje atij. Bricjapi është mbreti i vetëkontrollit dhe nuk lejon asgjë për të ndikuar në të.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Peshorja është një nga shenjat më gjithëpërfshirëse të zodiakut. Ata pranojnë peripecitë e fatit dhe nuk e kanë zili jetën më të mirë të të tjerëve. Për ta, zilia është një gjë e rrallë. Peshorja urren luftën dhe konfliktet, kështu që nëse Peshorja ju ka zili, nuk do ta dini kurrë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari, si rregull, është i çuditshëm, por jo xheloz. Ai është optimist dhe i shoqërueshëm, kështu që ata që e rrethojnë e kanë zili, dhe jo anasjellas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatori dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi gjithmonë poston video dhe momente për të qeshur nga përditshmëria e tij.

Një foshnjë 12 ditëshe ka vdekur pasi u rrëmbye nga prehëri i nënës së tij nga një majmun në shtetin indian të Uttar Pradesh.

Nuk janë të përjashtuara rastet kur shkojmë në palestër të trukuara.

Çdo 60 sekonda në botë dërgohet 29 milion mesazhe në WhatsApp dhe 156 milion emaile, 243 mijë foto postohen në Facebook dhe 65 mijë foto

Një diamant rozë 18.96 karat është shitur me një shifër rekord, prej 50 milion franga zvicerane (rreth 44.3 milion euro) nga shtëpia e an

Që kur Hilary Duff dhe i dashuri i saj Matthew Koma mirëpritën në jetë vajzën e tyre më 25 tetor, ne kemi qenë me fat, sepse kemi parë di

Gruaja e El Chapos, Emma Coronel Aispuro, u paraqit në gjykatën e Bruklinit, për të ndjekur seancën e të shoqit, dhe bëri që të kthehen j

Një nga studiot e arkitekturës më të famshme në botë njoftuan se do të angazhohen me një projekt shumë të madh në kryeqytetin rus.

Sezoni i tetë dhe i fundit i serialit 'Game of Thrones' është padyshim sezoni më i pritur i ndonjë seriali gjatë të gjitha kohëve.

Nëse premtimet e martesës do të ishin më praktike, çiftet do t’i kërkonin njëri-tjetrit të hiqnin dorë nga zakonet e mërzitshme që kanë.