Sa ziliqare janë shenjat e horoskopit? (Dhe kush nuk është fare)

14/09/2018 - 09:12

Zilia është një diçka e çuditshme. Ne e konsiderojmë këtë si pasiguri dhe përpiqemi ta kapërcejmë, por jo të gjithë kanë sukses. Zilia është si një sëmundje, thith një person, do apo s’do ai.

Këtu janë shenjat e zodiakut që janë më ziliqare:

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Akrepi, sigurisht, është më ziliqari nga të gjitha shenjat e zodiakut. Ai nuk është i prirur t’i besojë njerëzit dhe i sulmon ata nga zilia. Akrepi nuk di të fsheh ndjenjat, kështu që njerëzit rreth tij vihen në pozita të vështira.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Gaforrja është xheloz, por mund ta fshehë. Ai shpesh nuk i lejon të tjerët të dinë se kur xhelozia e tij e superon atë, por nëse e keni vënë re, do të përfshiheni në lojën e tij.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luani, ndoshta, është më tërheqësi dhe i pasionuari nga shenjat e Zodiakut. Ai e kupton se gjërat nuk shkojnë gjithmonë ashtu siç duhet, kështu që nuk kanë zili shumë jetën e të tjerëve. E vetmja gjë që mund të shkaktojë zilinë e tij është kur partneri i tij i kushton vëmendje dikujt ose diçka më shumë se atij.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Virgjëresha është xheloz, nëse dikush në diçka është më i mirë se ai. Virgjëresha është shumë kritike për veten, kështu që ajo do të torturohet derisa të bëhet më mirë në këtë fushë.

Dashi (21 mars – 19 prill)

Dashi është një i apasionuar i zodiakut si dhe kapriçioz, gjë që e bën pothuajse gjithmonë ziliqar. Kur Dashi është xheloz, ai bëhet i irritueshëm dhe vazhdon të flasë për emocionet e tij. Nëse sheh se Dashi skuqet nga zilia, vrapo!

Demi (20 prill – 20 maj)

Përkundër faktit se Demi është xheloz dhe jo gjithmonë i sigurt për veten e tij, zakonisht nuk ka zili në të. Demi është i durueshëm, i kuptueshëm dhe e di kur t’i tregojë emocionet e tij. Nëse Demi është xheloz, atëherë diçka me të vërtetë e bezdis.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Bricjapi zakonisht nuk ndjen zili, ndryshe nga shenjat e tjera të zodiakut. Ndonjëherë ajo brengoset për gjëra të këqija, dhe zilia e merr me vete, por nuk i kushton vëmendje atij. Bricjapi është mbreti i vetëkontrollit dhe nuk lejon asgjë për të ndikuar në të.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Peshorja është një nga shenjat më gjithëpërfshirëse të zodiakut. Ata pranojnë peripecitë e fatit dhe nuk e kanë zili jetën më të mirë të të tjerëve. Për ta, zilia është një gjë e rrallë. Peshorja urren luftën dhe konfliktet, kështu që nëse Peshorja ju ka zili, nuk do ta dini kurrë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari, si rregull, është i çuditshëm, por jo xheloz. Ai është optimist dhe i shoqërueshëm, kështu që ata që e rrethojnë e kanë zili, dhe jo anasjellas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha përvec vajzës Hera është edhe babai  i një djali me emrin Rei.

Riaktivizohen pas vdekjes qelizat e trurit tek derrat.

Deputetja e Durrësit, Edlira Hyseni, ka një lidhje mjaft të ngushtë me djalin e saj Kevin.

Makthi i Lauren Miranda nisi në një ditë të zakonshme në shkollë.

Sa fillon e ngrohet koha vajzat nxitojnë të veshin streçe, por disa prej tyre duhet ta kuptojnë që streçet nuk zëvendësojnë pantallonat o

Një apel urgjent është lëshuar, pasi një i dënuar u lirua gabimisht nga burgu.

Ish-ministri Saimir Tahiri është bërë sot baba për herë të dytë.