Sarp dhe aktorja me origjinë shqiptare dënohen me 4 vite burg

Postuar: 17/05/2018 - 10:39

Cagatay Ulusoy është një nga aktorët turk më të famshëm dhe më të dashur në Shqipëri.

Ai është i njohur për rolin e Sarp në filmin 'I infiltruari', ku fitoi zemrat e shqiptarëve.

Por një gjykatë në Stamboll dje e ka dënuar me 4 vite e 2 muaj burg për trafik droge.

Gjithashtu edhe aktorja me origjinë shqiptare Gizem Karaca është dënuar me 4 vite e 2 muaj burg për trafik droge.

Ndërsa këngëtari Cenk Eren u dënua me gjashtë vjet e tre muaj për të njëjtën akuzë.

Gjyqi ka zgjatur rreth 5 vite dhe para gjykatësit ishin 34 të pandehur.

Të pandehurit kanë mohuar akuzat për trafik droge edhe pse disa prej tyre pranuan se kishin konsumuar drogë, raportojnë mediat turke.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbathjet e pambukta, të cilat ekspertët i kanë konsideruar si më të shëndetshme, nuk janë edhe aq të mira kur për shtatzënat.

Një foshnje 11 muajshe raportohet se ka vdekur gjatë një fluturimi mëngjesin e së mërkurës.

Gjendet mënyra për zhdukjen e mushkonjave.

   Një grup miqsh po peshkon në brigjet amerikane të Massachustts kur papritur, një peshkaqen i madh i bardhë, del nga uji për të kapur p

   Arkeologët kanë gjetur mbetjet e një anijeje në brigjet e Portugalisë duke theksuar se ky është zbulimi më i rëndësishëm nënujor në ve

   Aktori Chris Hemsworth, 35, dhe bashkëshortja e tij Elsa Pataky, 42 vjeçe, kanë nisur ndërtimin e një megashtëpie në Byron Bay vitin e

Trupi i një milioneri nga Britania dhe bashkëshortes së tij tajlandeze janë gjetur në Tajlandën veriore pothuajse një javë pasi policia d

Çmimi naftës ka arritur çmimin më të lartë në katër vite duke u shitur 81 dollarë për fuçi.

Yjeve të famshme iu pëlqen shumë të luajnë me gërshetat dhe sidomos këtë vjeshtë kemi parë shumë prej tyre.

Së fundmi studiuesit janë fokusuar në zbulimin e “të fshehtave” që qëndrojnë pas mënyrës si ecën.