S’e ftoi në pagëzimin e nipit, babai i Meghan ka një mesazh për të

10/07/2019 - 20:53

Ashtu sikurse dihet, prej kohësh Meghan Markle ka një marrëdhënie të ftohtë me babanë e saj. Në maj të 2018-ës, Thomas Markle nuk ishte i pranishëm në dasmën e së bijës me princin Harry-n, ndërkohë që së fundmi nuk ka pasur një ftesë as për pagëzimin e Archie. Ndërsa, ish-bashkëshortja e tij, Doria, ka qenë gjithmonë e pranishme.

Pas ceremonisë së pagëzimit, 74- vjeçari ka reaguar në një deklaratë për mediat britanike, ku shprehet se padyshim do ta kishte shijuar shumë pjesëmarrjen në eventin mbretëror, gjithsesi i uron shëndet e të mira vogëlushit.

“Më kanë pyetur nëse do të më kishte pëlqyer të shkoja në Britani për të parë tim nip teksa pagëzohet. Unë kam qenë ndihmës i priftit që në moshën 12-vjecare, pjesëtar i konfirmuar i kishës së Mbretëreshës kur isha 14 dhe Archie është nipi im, kështu që sigurisht që do ta kisha shijuar shumë të isha atje. I uroj Archie-t dhe prindërve të tij shëndet dhe lumturi.”- ka thënë babai i Meghan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një funeral tepër i pazakontë në Irlandë ka kaluar nga lotët e zisë tek të qeshurat.

Ermal Mamaqi na ka treguar se filmi i tij i ri "I love Tropoja" është gati dhe shumë shpejt do të shfaqet në kinematë tonë me nisjen e vi

Një grup prej 80 shkencëtarësh kanë udhëtuar drejt Siberisë për të hetuar efektet e shkrirjes së akullit të përhershëm të Arktikut Lindor

Një mësuese e shkollës fillore në Queensland të Australisë i ka rënë të fikët në klasë pasi shkoi e dehur në mësim.

Pas sjelljes skandaloze të Ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, i cili në mënyrë shumë vulgare iu nxori gishtin e mesit mbrëmë protestuesve

I dashuri i mbesës së Mbretit të Spanjës është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi u godit nga demi gjatë ndeshjes me të.

Edhe pse ka kaluar më shumë se një vit nga dasma mbretërore e Princ Harry-t me Meghan Markle, mediat e huaja vazhdojnë të komentojnë ende

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjave të Horoskopit që vijojnë si më poshtë, nuk e falin tradhëtinë.