Selena Gomez vendos rekord për numrin e pëlqimeve në "Instagram"

18/06/2019 - 12:00

Selena Gomez është padyshim një nga yjet më të ndjekura në "Instagram". Dhe këngëtarja ka thyer rekord për numrin e pëlqimeve në postime.

Studimi u bë nga platforma analitike "Hype Auditor". Sipas studimit, Selena merr mesatarisht 4.6 milionë pëlqime në çdo postim.

Por Selena nuk mban vendin e parë përsa i përket numrit të ndjekësve. Fronin e mban Cristiano Ronaldo me 171 milionë ndjekës, vendin e dytë e zë Ariana Grande me 157 milionë dhe në vendin e tretë vjen Gomez me 152 milionë ndjekës.

"Statistikat tregojnë se shumica e ndjekësve të saj, 14 %, jetojnë në Indi dhe 58% janë gra", raporton "The Sun".

Vendin e dytë për sa i përket numrit të pëlqimeve e mban Kylie Jenner, e cila ka 138 milionë ndjekës dhe secili prej postimeve të saj merr mesatarisht 3.6 milionë pëlqime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur e muzikës folklorike, Silva Gunbardhi ka qenë ditën e sotme e ftuar në programin ‘E diell’ ku i është përgjigjur një

Këto janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit.

Gaforrja

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Skoci ku era e fortë që po godet Britaninë e Madhe ka ndryshuar edhe rrjedhën e një ujëvare.

Ndonëse gjatë javës ka një axhendë të ngarkuar politike, duket se kreu i PD-së Lulzim Basha ka gjetur kohë për të shpenzuar dhe me bashkë

Gazeta lokale “Giornale di Vicenza” ka bërë publik një rast kur sulmuesit italian Mario Balotelli i janë kërkuar 100 mijë euro nga një 18

Arjola Demiri dhe Irgen Çela janë dy aktorët që luajnë çiftin e lumtur në “Portokalli”, por luajnë edhe në filmin “I love Tropoja”. Aktua

Prezantuesja e njohur e “Love Island”, Caroline Flack, ndërroi jetë në moshën 40-vjeçare. Ajo u gjet e vdekur në shtëpinë e saj më 14 shk

Moderatorja Ilda Bejleri ka reaguar pas dëshmisë në komisariat të personit që pa skenën e ngjarjes ku supozohet se ajo përplasi një grua

Një 31-vjeçare britanike ka humbur jetën pas një operacioni për rimodelimin e të pasmeve.

Shumë simbole në gjithë botën flasin për dashurinë, por në Jug të Shqipërisë një qytet antik është “Qytet i Dashurisë”.