Serbi dhe boshnjaku vjedhin për 4 minuta mallra me vlerë 200 mijë euro të Gucci

19/10/2020 - 21:50

Një 37-vjeçar serb dhe një 43-vjeçar boshnjak janë arrestuar dhe dënuar para një gjykate në Varese të Italisë, me tre vite e katër muaj burg, për grabitjen e një dyqani “Gucci”.

Sipas mediave të huaja, dënimi i tyre, erdhi pasi ata vodhën mallra me vlerë rreth 200,000 euro për vetëm katër minuta. Grabitja ndodhi më 11 nëntor të vitit 2019, në qytetin Pieve del Cairo në rajonin e Lombardisë.

Gjashtë muaj më parë, karabinierët arritën të arrestonin një serb dhe një boshnjak, me banim në Milano, të cilët dyshohen të jenë drejtuesit e një bande prej katër personash që grabitën një butik. Ndërkohë, siç kanë raportuar mediat e huaja, të dy kanë pranuar përgjegjësinë.

Dhe janë pamjet e kamerave të vëzhgimit që tregojnë grabitësit që “fluturojnë” nëpër dritare të një butiku dhe më pas fillojnë grabitjen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Para dy netësh u mbajt ceremonia e “American Music Awards”, që mblodhi disa nga emrat më të njohur të muzikës botërore.

Një kirurg në Arabinë Saudite ka vdekur në dhomën e operacionit të spitalit ku do të kryente një procedurë ortopedike, njoftonin mediat v

Një taksist në Turqi ka bërë një gjest që jo shumë njerëz e bëjnë, pasi gjeti një sasi të konsiderueshme parash në automjetin e tij.

Periudha e vështirë është gati të mbarojë për pothuajse gjysmën e shenjave të zodiakut.

Këngëtarja shqiptare, Zajmina Vasjari mbetet një nga femrat më tërheqëse të showbiz-it shqiptar.

Përse vijojmë të dezinfektojmë sipërfaqet nga frika e koronavirusit kur e dimë se ai qëndron në afër?

Një burrë që vrau gruan e tij u tha policëve, se ajo nuk ishte e lumtur pasi ai nuk dukej aq mirë sa ajo.

Ish-çifti i famshëm, Liam Hemsworth dhe Miley Cyrus prej kohësh janë në qendër të mediave për jetën e tyre private.

Është ëndrra e çdo adhuruesi filmash të kalojë sezonin e pushimeve duke parë filmat e tyre të preferuar të festave, por “Reviews.org” do

Pas përfundimit të pandemisë së Covid-19, Bill Gates, parashikon se do të ketë 50 përqind më pak udhëtime me aeroplan, sesa ka pasur më h