Shakaja pa kripë e Trump-it me Kim në samitin historik, mos e humbni këtë video

12/06/2018 - 14:17

Gjithçka po shkonte shumë mirë, “më mirë se kushdo mund ta imagjinonte”, sipas Donald Trump. Por më pas diplomati intuitiv bëri një shaka të keqe.

Pasi patën shtrëngime duarsh dhe shkëmbyen fjalë të ngrohta, Presidenti Trump dhe Kim Jong-Un përgatiteshin të shijonin një drekë pune me ndihmësit e tyre.

Duke iu drejtuar fotografëve në dhomë, Trump i pyeti nëse ata mund t’u bënin një foto ku të dukeshin “bukur, elegantë dhe perfektë”. Ndërsa kamera fokusoi Trump-in duke qeshur, Kim u pa i tronditur në tavolinë nga komenti i Presidentit amerikan, i cili dukej se i referohej mbipeshës së liderit korean.

Pastaj kamerat u shpërndanë nëpër dhomë. Për fatin e mirë të të gjithë botës, liderët u shfaqën përsëri sëbashku dhe shkuan për shëtitje nëpër kopshtet e hotelit Capella në Sentosa, para se Trump t’i tregonte Kim makinën e tij, e njohur si “Bisha”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme feston 74-vjetorin e lindjes.

Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle kanë njoftuar se po presin fëmijën e tyre të parë.

Donte me shumë mundësi të bënte një ‘selfie’ nga ballkoni i shtëpisë, duke filmuar panoramën e Panamasë, kur, për shkak të erës, ka humbu

Një ajsberg i ri gjigand, me madhësi thuajse 300 kilometra katrorë, është gati për t’u shkëputur nga platforma e akullit në Pine Island,

Blogerja e njohur Armina Mevlani dhe djali i ish-kryeministri Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, kanë kurorëzuar sot lidhjen e tyre disa vje

Në një ceremoni martese si ajo e princeshë Eugenies, sigurisht që një rëndësi të veçantë marrin damat.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha do të festojnë sot në një ceremoni familjare fejesën e tyre…

Gjatë ditës që lamë pas, Gazeta Express publikoi lajmin se ditën e sotme çifti i njohur i showbizit Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha d

Ish-Kryeministri Berisha tregon çdo ditë formën e mire fizike që gëzon.

Një milion dollarë për të ruajtur reputacionin e tij.