Sharon Stone: Mu deshën 7 vite që të merrja veten pas hemoragjisë cerebrale

20/07/2019 - 21:37

Sharon Stone, një prej aktoreve më në zë të Hollivudit, rrëfen se pas hemoragjisë cerebrale që e goditi në vitin 2001, iu deshën plot 7 vite të merrte veten dhe parajsa e filmit e harroi.

“U trajtova me një mungesë brutale dashamirësie”, thotë diva e ekranit në intervistën e dhënë, për revistën “Variety” gjatë një eventi mbi rritjen e ndërgjegjësimit mbi shëndetin e trurit te gratë.

Goditja cerebrale e 61-vjeçares kishte qenë e rëndë; hemoragjia sipas saj, pati vazhduar për 9 ditë.

“Njerëzit më trajtuan shumë keq, madje edhe gra që më rrethonin. Mendoj se nuk arrijnë ta kuptojnë plotësisht sesa e rrezikshme mund të jetë kjo situatë, për femrat dhe sa shumë kohë kërkon rikuperimi. Mua m‘u deshën vite të tëra”, kujton Sharon. 

Një dekadë përpara këtij episodi, Stone kishte kapur majat e famës me rolin e protagonistes në thrillerin “Basic Instict”, e më vonë fitoi një nominim për Oskar, me interpretimin në filmin e Martin Scorsese, “Casino”.

Por pas sëmundjes e lanë në harresë.

“Më shpëtoi një kontratë e “Dior-it” në 2005-n”, shprehet aktorja e famshme, e cila pavarësisht vështirësive ka vazhduar të mbetet mjaft aktive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja kosovare, Eliza Hoxha, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, ka rezultuar pozitive me koronavirus.

2 korriku e kthen Saturnin mbrapa, nga Ujori ai hidhet në Bricjap, tek një shenjë që dashuron dhe udhëheq, ku do të qëndrojë deri para Kr

Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur.

Një grua në Brazil ka mbytur me një jastëk djalin e saj 11-vjeçar, pasi i kishte ardhur në “majë të hundës” përdorimi i telefonit nga ana

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit në Itali.

Gratë nuk janë kurrë të lumtura, por ka disa që janë veçanërisht të prirura për të qenë të pakënaqura.

Ish-miss Kolumbia, e cila humbi këmbën e saj të majtë si pasojë e një gjendje të rrallë, duket se ka lënë pas krahëve vështirësitë e sëmu

Vajza e regjisorit të njohur Steven Spielberg, Destry Allyn, është fejuar me aktorin shqiptar Genc Legrand.

Temperaturat e larta të muajve të verës janë një nga problemet më të mëdha të stinës.

Deputeti opozitar i parlamentit të Shqipërisë, Halit Valteri është bërë baba për herë të parë.