Shefja e Spitalit Infektiv trishtohet, nuk mundi t'i shkonte vajzës në festën e ditëlindjes

20/09/2020 - 21:12

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo kalon shumicën e kohës së saj duke u kujdesur për pacientët me Covid-19.  Madje kjo ndodh edhe kur bëhet fjalë për ditëlindjen e vajzës së saj.

Teksa i dedikon një urim vajzës së saj, për Çomon, ka vetëm një preokupim, ajo e shëndetit të pacientëve. Përmes një postimi në Facebook Çomo i kërkon falje publike vajzës që nuk ka mundësi të jenë së bashku në ditën e lindjes së saj.

“Zemër, e di që u trishtove, që nuk erdha, edhe për 1 orë në festën për ditëlindjen tënde që është më e bukura për mua, por e mbyllur në dhome vetëm, sigurisht me lotë, plot.

Mendova që duhet t'i shërbejë pacientëve Covid,  ju lashë vetëm e di, ty edhe babin.

E bukur Greis, vetëm vite të bukura, të uroj në jetë. Mami të do shumë”, shkruan Çomo në Facebook.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju kurrë nuk do të shikoni një avokado në të njëjtën mënyrë përsëri.

Dorëshkrimet e Adolf Hitlerit u shitën, në ankand nga shtëpia bavareze Hermann Historica.

Deputetja shtatzënë e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti është prekur nga virusi Covid-19.

Në një fermë në Sardenja të Italisë ka ndodhur një rast i çuditshëm, pasi një fermer italian ka njoftuar lindjen e një qenushi shumë të r

Brooklyn Beckham, djali i David dhe Victoria Beckahm dhe e dashura e tij Nicola Peltz u fejuan pak javë më parë, dhe shumë shpejt po dali

Dwayne "The Rock" Johnson u rrit duke admiruar babanë e tij, legjendën e mundjes, Rocky, i cili u bë kampioni i parë me peshë të rëndë në

Familja Trump vendosi maskën në debatin e fundit presidencial, pasi u paralajmëruan se nuk do të futeshin brenda nëse nuk do e vendosnin.

Një nga çiftet më gazmorë të Hollywood-it, Blake Lively dhe Ryan Reynolds, u përpoqën të sigurohen, që njerëzit të votojnë në zgjedhjet e

Maskat për fytyrën po përdoren në të gjithë botën për të provuar dhe mbajtur koronavirusin jashtë vrimave të hundës dhe gojës, pasi kjo ë

Shumica e personazheve VIP, në një fazë të caktuar të jetës së tyre rrëfejnë për ato që u kanë ndodhur në fëmijëri. Por kjo e aktorit Mat