Shenjat e horoskopit që largohen nga një marrëdhënie edhe kur dashurojnë ende

11/02/2020 - 22:38

T'i japësh fund një historie dashurie nuk është diçka e lehtë, veçanërisht kur akoma ka dashuri dhe përkujdesje. Disa njerëz thjesht mund të distancohen ose të ndiejnë nevojën për t'u izoluar në një pikë të jetës së tyre, edhe nëse ende e duan dhe kujdesen për personin pranë tyre.

Dashi

Personat që i përkasin kësaj shenje janë të njohur për ndershmërinë dhe pasionin e tyre. Sidoqoftë, pasioni mund të jetë shumë intensiv dhe ndershmëria e tyre të jetë shumë e ashpër. Kur janë të pjekur dhe e dinë që këto qëndrime mund të jenë negative, ata thjesht vendosin të distancohen për të qetësuar emocionet e tyre në mënyrë që të mos lëndojnë thellësisht personin që duan.

Binjakët

Përpiqen gjithmonë të flasin për atë që po ndodh, por gjithashtu përpiqen edhe të dëgjojnë. Sidoqoftë, Binjakët janë qenie shumë të pavendosura. Kështu, në disa momente krizash ata mund të përfundojnë duke u distancuar për të organizuar më mirë mendimet e tyre dhe të shprehen me maturi në momentet kur kanë nevojë të shpjegohen.

Bricjapi

Personat që i përkasin kësaj shenje janë plotësisht të pavarur dhe ndiejnë një nevojë të fortë për të zgjidhur problemet e tyre pa ndihmën e askujt. Ana e tyre pesimiste dhe e frikësuar ndaj dobësive mund të ndikojë tek vendimet e tyre për t'u larguar, pasi ata besojnë se është e nevojshme t'i vlerësojnë krizat e tyre duke ruajtur një hapësirë të konsideruar të sigurt prej tyre derisa të ripozicionojnë mendimet.

Ujori

Ujorëve u pëlqen të jenë vetëm në vlerësimin e ndjenjave të tyre, pa pasur nevojë të shpjegojnë gjithçka që ndiejnë në atë moment. Ata kërkojnë hapësirë vetëm për veten e tyre kur ndihen të shtyrë të shpjegojnë veten emocionalisht.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reperi britanik, Swarmz, arriti që të shpëtonte pa lëndime nga aksidenti që pati me “Ferrari”-n 250 mijë paund (280.000 euro), pasi u për

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.

Prej disa kohesh, perflitet se Harry dhe Meghan Markle janë në krizë dhe mund të ndahen.Shkak i kesaj jane spekulimet se Meghan detyroi H

Të rinj e të moshuar kanë harruar kohën e pandëmisë dhe kanë shkuar të shijojnë rrezet e dielit në bregdetin e Golemit.

Saturni, aligatori personal i liderit nazist Adolf Hitler, i famshëm në kohën e luftës me mijëra vizitorë të kopshtit zoologjik të Berlin

Përqafoi të dashurën, ndërsa ishin duke ecur në rrugën ”Strada Nuova”, në qendër të qytetit të Pavias, dhe për këtë gjest u gjobit nga po

Një fëmijë 1-vjeçar është kthyer në një personazh shumë të dashur në mediat sociale.

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të