Shifër e ‘çmendur’ për syzet e John Lennon

14/12/2019 - 17:30

Syzet e kitaristit të grupit të famshëm 'The Beatles’ janë shitur ditën e djeshme në një ankand në Londër më shifër të çmendur.

Syzet e diellit në formë të rrumbullakëta u shitën përafërsisht për 170 mijë euro.

Këto syze ishin nxjerrë në ankand nga Alan Herring, shoferi i Ringo Starr dhe George Harrison, dy prej katër anëtarëve të Beatles, në fund të viteve ’60.

Ato ishin lënë në sediljen e pas të një veture në vitin 1968.

Herring ka treguar se kishte marrë një ditë Ringo Starr, George Harrison dhe John Lennon dhe i kishte dërguar djemtë në zyrë.

“Kur John doli nga vetura, pashë që kishte lënë syzet e diellit në sediljen e pasme dhe një xham e kishin të rënë”, theksoi ai

“Ku i kërkova Johnit nëse dëshironte t’ia riparoja, ai më tha të mos shqetësohesha se i kishte vetëm për stil”, tregoi ish-shoferi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

DASHI: Nuk ka rëndësi nëse e takoni në rrugë, në bibliotekë, në spital apo duke pritur në radhë, nëse i ofron diçka për

Ish-mbreti belg, Albert II, ka pranuar se është babai i një gruaje të lindur nga një lidhje jashtëmartesore pasi u detyrua të jepte një k

Meghan Markle dhe Kate Middleton kanë qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të marrëdhënies me njëra-tjetrën.

Nga Italia, historitë e suksesshme të shqiptarëve si një dëshmi e integrimit të plotë të tyre në vendin fqinj, nuk janë të pakta.

Sipas një studimi të kryer së fundmi në Britani,  mosha e realizmit të qëllimeve dhe ambicieve konsiderohet 33 vjeç.

Policia holandeze zbuloi gjatë një koncerti rock-u vjedhjen e 30 telefonave celulare nga një person i cili i kishte fshehur në pantallona

Burime konfidenciale për "Daily Mail" kanë thënë se shkak për largimin e Princ Harry-t dhe Megan Markle nga pallati mbretëror është nëna

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal