Shkëmbyen puthje në rrugë, çifti gjobitet me 400 euro

18/10/2020 - 13:28

Një çift në Milano u gjobitën me 400 euro pasi shkëmbyen puthje në rrugë. Ata hoqën maskat, duke shkelur kështu rregullat e vendosura nga autoritetet me qëllimin frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Pasi ishin puthur, rrugës kur po shkonin në restorant, çifti u gjend i rrethuar nga 4 oficerë policie. Çifti, që përbëhej nga një burrë italian 40 vjeç dhe një grua polake, ishin të fejuar prej 2 vite e gjysmë.

Edhe pse ata i treguan oficerëve provat në telefon që ishin të lidhur, si video, foto dhe mesazhe, çifti pretendoi se vazhdonin të merreshin në pyetje nga autoritetet.

Mirëpo, detaji që i krijua probleme atyre pas verifikimit të dokumentacionit nga policia, ishte fakti se jetonin në dy adresa të ndara. Pasi u identifikuan nga policia, ata thanë se u gjobitën me 400 euro (360 £) më 9 tetor, sipas udhëzimeve të qeverisë italiane për koronavirusin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin

Ish-bashkëshortja e Raoul Bova, Chiara Giordano po përjeton një histori të re dashurie me balerinin e njohur të spektaklit më të ndjekur

Shkencëtarët kanë zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mund të e

Andrra Destani dhe Sinan Hoxha ngelen një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Gjithashtu Andrra, është mjaft aktive në rrjete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fun

Në vitin 1980, paleontologët nga Universiteti “ California Riverside” vizituan Ishullin Seymour, pjesë e në zinxhiri ishullor në Gadishul