Shkoi me të dashurën për pushime, hidhet nga ballkoni babai i 3 fëmijëve

07/09/2019 - 12:30

Një turist britanik u vetëhodh nga ballkoni i hotelit, nga kati i shtatë, natën e parë të pushimeve ku kishte shkuar me të dashurën e tij. Richard Pike, 26 vjeç, kishte pirë 20 shishe birrë dhe dhjetë deri në 15 shotsa brenda 18-orëve, nga koha kur zbriti në aeroportin e Bristol në 6 të mëngjesit deri në mesnatën kur u hodh nga ballkoni.

Hetuesit kanë marrë në pyetje të dashurën e tij, Abigail Russell, e cila ishte me të në dhomën e hotelit në Majorca kur incidenti ndodhi në korrik të vitit të kaluar, shkruan The Sun. Ajo tha se i dashuri i saj, i cili është baba i tre fëmijëve, ishte ‘vërtet i emocionuar për pushimet’. Por tha se ai ishte ‘shumë i dehur’ në fund të mbrëmjes pasi kishte parë një ndeshje futbolli dhe hëngri e piu pranë pishinës në hotelin në Porto Cristo.

E reja tha se mes tyre kishte nisur ‘një grindje për diçka pa kuptim’ dhe ai doli nga hoteli kur ajo shkoi në dhomën e tyre. Vajza tha se mori një mesazh nga i dashuri i saj në orën 11,45 te mbremjes ku i shkruante se nëse nuk do ta gjente në dhomë, ‘do te hidhem nga ballkoni’. Kur i riu u kthye në dhomë dhe ata u grindën përsëri dhe Abigail hyri në banjë, Richard vrapoi pranë saj.

Ajo tha: “E pashë duke vrapuar drejt meje në ballkon, dyert ishin të hapura dhe ai nuk u përpoq të ndalonte. Ai kapi pjesën e sipërme të kangjellave dhe kërceu mbi të, duke rënë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo e diel me kushte të favorshme të motit, gjeti disa nga durrsakët në plazh, duke shijuar detin e diellin.

Të lindësh e bukur nuk mjafton dhe të dukesh gjithmonë bukur është ëndrra e çdo gruaje.

Strijat ose shenjat e shkaktuara në lëkurë nga luhatjet e peshës janë një nga shqetësimet më të mëdha të një gruaje kur vjen puna tek par

Autoritetet shtetërore kanë marrë vendimin që duke nisur nga java e ardhshme në Spanjë të hapen klubet e natës dhe diskot, por nuk do të

Rasti i përdhunimit të 15-vjeçares në qytetin e Tiranës tronditi opinionin e gjerë publik duke sjellë një reagim të shpejtë nga shoqëria

Mbrëmja e maturës finalizon një kapitull të rëndësishëm të moshës më të bukur të jetës sonë, adoleshencës.

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare si rrallëherë më parë ka publikuar një peticion i cili ka lidhje me Reformën Zgjedhore, e cila është

Sipas një studimi të fundit, supozohet se tullacët mund të jenë më të rrezikuar të vdesin nga koronavirusi për shkak se disa hormone mash

Problemi i të qenit kriminel është se kur merr objekte që nuk të takojnë, nuk ke asnjë siguri nëse dikush dëshiron të t’i marr ato.

Dje u marshua në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë kundër abuzimit dhe përdhunimit të fëmijëve. Një numër i madh i qytetarëve iu bashkuan k