Shoferi i makinës shpëton për një ‘qime’ pasi rrëzohet ura mbi të

06/12/2019 - 21:52

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë. Kjo ngjarje ka ndodhur në Orenburg të Rusisë, ndërsa mbikalimi rreth 100 metra ka rënë dhe ka zënë të gjithë rrugën.

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e rrëzimit të urës, njëri prej të cilëve është dhe një shofer kamioni që po kalonte nën urë në ato momente.  

Pasojat nuk kanë qenë aq të rënda për shkak se ura është rrëzuar gjatë natës. Nga hetimi paraprak dyshohet se mbikalimi është rrëzuar nga pesha e madhe e kamionëve që transportonin gurë dhe ajo u shkatërrua kur kaloi kamioni i tretë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

DASHI: Nuk ka rëndësi nëse e takoni në rrugë, në bibliotekë, në spital apo duke pritur në radhë, nëse i ofron diçka për

Ish-mbreti belg, Albert II, ka pranuar se është babai i një gruaje të lindur nga një lidhje jashtëmartesore pasi u detyrua të jepte një k

Meghan Markle dhe Kate Middleton kanë qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të marrëdhënies me njëra-tjetrën.

Nga Italia, historitë e suksesshme të shqiptarëve si një dëshmi e integrimit të plotë të tyre në vendin fqinj, nuk janë të pakta.

Sipas një studimi të kryer së fundmi në Britani,  mosha e realizmit të qëllimeve dhe ambicieve konsiderohet 33 vjeç.

Policia holandeze zbuloi gjatë një koncerti rock-u vjedhjen e 30 telefonave celulare nga një person i cili i kishte fshehur në pantallona

Burime konfidenciale për "Daily Mail" kanë thënë se shkak për largimin e Princ Harry-t dhe Megan Markle nga pallati mbretëror është nëna

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal