Shpallet në kërkim i dënuari ‘fatlum’, u lirua gabimisht nga burgu

19/04/2019 - 18:46

Një apel urgjent është lëshuar, pasi një i dënuar u lirua gabimisht nga burgu.

Zyrtarët po përpiqen të gjejnë William Walter Johnson, 47 vjeçar, i cili kërkohet për largimin ‘në mënyrë të paligjshme’.

47-vjeçari u lirua ‘gabimisht’ nga burgu Hewell në Redditch, Britani e Madhe.

Shërbimi i Burgjeve tha se gabimet si këto janë ‘shumë të rralla’ por trajtohen ‘jashtëzakonisht seriozisht’.

Johnson është përshkruar si një burrë i bardhë me një kokë të rruar.

Shërbimi i Burgjeve nuk kanë zbuluar se çfarë krimi kishte kryer Johnson fillimisht  që ishte dënuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jeta dhe Lulja janë dy njerëzit më të dashur për Luizën e cila ka lindur me sindromën down.

Një shqiptare ulet për herë të parë në Parlamentin Europian. Ajo është Arba Kokalari, që jeton prej vitesh në Suedi.

Katër veta, përfshirë një vajzë 15-vjeçare, janë gjetur të fshehur në automjete në përpjekje për tu larguar nga Maroku.

Për pak do të mbushë 108 vjeçe por asgjë nuk e ndal Luisa Zappitellin të marrë pjesë në votime.

Në sistemin diellor uji është më i bollshëm nga se mendohej, madje edhe në planetin xhuxh, në Pluton ndodhet një oqean nën sipërfaqen e n

Personi që po martohet tek hoteli “Rogner”, ndërsa disa metra më larg, në sheshin para kryeministrisë zhvillohej protesta e opozitës ësht

Nëse nuk ke patur fat në marrëdhëniet e tua të dashurisë, kjo mbase ka të bëjë me faktin se ende nuk ke takuar shpirtin tënd binjak, por

Në fushë ishte i papërmbajtshëm, teksa golat e tij kanë çmendur tifozët e Kolumbisë, por edhe të Parmës e Njukasëllit.

Mbretëresha Elizabeth e ka përjetuar keq vdekjen e një prej ndihmëseve më besnike që i ka shërbyer për një kohë të gjatë.