Shpik një rrëmbim fals për t’i shpëtuar martesës, policia e zbulon!

20/01/2020 - 09:26

Një kolumbian shpiku rrëmbimin e tij të paqenë për të mos u martuar. Miqtë e 55-vjeçarit informuan policinë në lidhje me rrëmbimin e tij të dyshuar në qytetin Pitalito, në jug të Kolumbisë, fundjavën e kaluar.

Ata thanë se dy burra të armatosur kishin rrëmbyer dhëndrin disa orë para dasmës së tij. “Policia nisi një operacion që çoi në gjetjen e dhëndrit në një shtëpi që i përkiste një të afërmi”, tha një zëdhënës i policisë.

“Miqtë që raportuan rrëmbimin thanë se kishin gënjyer dhe se donin të ndihmonin burrin, i cili nuk donte të martohej më”, raportoi e përditshmja kolumbiane “El Tiempo”.

Ishte hera e dytë që burri kishte falsifikuar rrëmbimin e tij për të shmangur martesat. Ai tani mund të përballet me kallëzim penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Maskat për fytyrën po përdoren në të gjithë botën për të provuar dhe mbajtur koronavirusin jashtë vrimave të hundës dhe gojës, pasi kjo ë

Shumica e personazheve VIP, në një fazë të caktuar të jetës së tyre rrëfejnë për ato që u kanë ndodhur në fëmijëri. Por kjo e aktorit Mat

Në Palermo të Italisë ka ndodhur një ngjarje shumë e trishtë.

Kur bëhet fjalë për trend të çuditshëm, sandalet Crocs, kryesojnë listën. Kjo është një markë që ka bashkëpunuar me emra të dëgjuar, nga

Princ Leka Zogu II reagon për herë të parë pas lajmeve për ardhjen në jetë të vajzës së tij.

Një grua irakiane është arrestuar pasi hodhi dy fëmijët e saj nga një urë në lumin Tigris për të ndëshkuar bashkëshortin.

Rudy Giuliani ka qenë protagonist i një prej skenave më të sikletshme të filmit të ri “Borat” të aktorit Sacha Baron Cohen.

Në ditët e sotme, ndarja duket si përfundimi më i parashikueshëm i një marrëdhënie në çift.

Sipas  hulumtimeve, dieta, zgjedhja e sapunit dhe madje edhe zakonet e përditshme, mund të bëjnë që rrudhat të shfaqen në fytyrën tuaj.

Dy ditë më parë, Arbana Osmani është bërë nënë për herë të dytë.