Shtatë sekretet e femrave të bukura: nga vaji i ullirit deri te maskat me mjaltë

24/09/2018 - 09:59

Kur shohim personazhe të njohur të botës së modës, apo aktor, këngëtarë etj, mahnitemi nga përkujdesi ndaj çdo detaji, sidomos të fytyrës dhe flokëve. Mendimi i parë është ai që pamja për ta është kryesori dhe se shpenzimet që bëjnë janë shuma marramendëse. Por nuk është plotësisht e vërtetë. Më poshtë janë disa maska që përgatiten lehtësisht në shtëpi dhe janë sekretet e disa VIP-ave:

Maska e flokëve e Miranda Kerr: 2 lugë gjelle vaj kokosi dhe 1 lugë uthull e kuqe. Përziejini bashkë dhe vendoseni në flokët tuaj pasi t'i keni larë me shampo, përpara balsamit. Koha që duhet ta mbani është 3 deri në 5 minuta.

5588110 38475610 35 0 1537169009 1537169029 1500 1 1537169029 728 ce5c52b89b 1537274888

Kremi i duarve i Julia Roberts: Vaji i ullirit. Aktorja në një intervistë ka thënë se është e vetëdijshme që me kalimin e viteve duart janë ato që tregojnë moshën më shumë se çdo gjë tjetër. Ajo ka gjetur sekretin për t'u kujdesur për to: Vajin e ullirit.

Maska për trajtimin e akneve nga Kendall Jenner: ½ e lugës së gjellës me lëng limoni  + ½ e lugës së gjellës me sodë buke + një lugë me mjaltë. Të gjithë këto përbërës përzihen dhe aplikohen në zonën e akneve gjatë natës.

Skrabi për buzët i Priyanka Chopra:  Do ju duhet shumë pak kripë deti + 2-3 pika glicerinë dhe ujë trëndafili. Kjo është një "recetë" indiane.

5588160 38488460 38 0 1537169865 1537169874 1500 1 1537169874 728 ff801d456f 1537274888

Maska kundër rrudhave e Victoria Beckham: 1 avokado + 1 kajsi. Shtypini këto fruta dhe miksojini bashkë. Më pas vendosini në fytyrë për 10-15 minuta.

Maska e flokëve e Adriana Limës: 1 avokado dhe pak balsam flokësh. Përzieni bashkë dy përbërësit dhe me pas lijeni në lokët tuaj për 30-45 minuta. Adriana e përdor këtë maskë dy herë në javë.

Hidratuesi i fytyrës nga Emma Stone: Aktorja ka një lëkurë shumë delikate dhe është alergjike ndaj shumë produkteve kozmetike. Ajo përdor vajin e farave të rrushit çdo natë para se të flerë gjumë.

5588510 38592410 01 0 1537173805 1537173810 1500 1 1537173810 728 a7c1d04d5b 1537274888

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasi Tristan Thompson e tradhtoi Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods, në rrjet kanë vërshuar me shpejtësi

Dukesha Meghan Markle organizoi dje festën e foshnjes që do të sjellë në jetë.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë ndër çiftet që kanë një histori të gjatë dashurie, ato u fejuan gjatë vitit 2018.

Bebe Rexha ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Last Hurrah” ku duket më seksi se kurrë.

"Disney" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga produksionet më të njohura dhe të suksesshme kur bëhet fjalë për filmat vizatimorë.

8-vjeçarja Frensi Lluka, i ka idetë e qarta se çfarë do të bëhet kur të rritet.

Partnerja e kryeministres lesbike të Serbisë, Ana Bërnabiq, Milica Gjurgjiq, ka sjellë në jetë një djalë.

8 vite më parë Gjon Muharremaj mahniti jurinë e ‘Albania’s Got Talent’ me zërin e tij teksa këndonte një prej baladave më të dashura fran

Modelja australiane Jem Wolfie ka kaluar një ditë të bukur në plazh dhe ka ndarë me fansat e saj fotot nga bregdeti i vendlindjes së saj.

Aktualisht kudo në rrjet gëlojnë lajmet se Tristan Thompson ka tradhtuar Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woo