Shtyhet MTV Video Music Awards

30/06/2020 - 13:48

Shfaqja më e madhe muzikore MTV Video Music Awards si shumë ceremoni të tjera është shtyrë në fund gushtit për shkak të Covid 19.

Ndryshe nga të tjerat të cilat janë zhvilluar në pjesën më të madhe online ose priten të zhvillohen, MTV Video Music Awards do të mbahet në sallë.

Lajmi është bërë i ditur nga guvernatori i Nju Jorkut Andrew Cuomo i cili është shprehur se hyrja në sallë do të bëhet e kontrolluar  dhe do të ndiqen të gjitha udhëzimet e sigurisë .

Po ashtu të gjithë pjesëmarrësve dhe stafit do t’ju matet temperatura si dhe në fillim do t’i nënshtrohet testit për Covid 19 dhe nëse rezultojnë mbartës nuk do të lejohen të hyjnë në sallë.

Ende nuk dihet nëse ceremonia muzikore do të jetë live ose e regjistruar më herët. Audienca do të jetë e kufizuar dhe në rast se situata nga koronavirusi rëndohet , fansat e këngëtarëve nuk do të lejohen të hyjnë për të mos lejuar grumbullime.

MTV Video Music Awards për vite me radhë bëjnë bashkë një numër të madh intepretuesisht dhe është një nga ngjarjet më të mëdha vjetore në kalendarin e çmimeve.

Nju Jorku ka qenë zona më e goditur nga Covid 19 në Shtetet e Bashkuara ku vdekjet dhe infektimet janë ende të larta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Një ngjarje tragji-komike i ka ndodhur një gjermani, i cili kishte zgjedhur të kalonte pushimet në Ulqin.

Zindzi Mandela, vajza e udhëheqësve të Afrikës së Jugut Nelson dhe Winnie Mandela, ka ndërruar jetë papritur në moshën 59-vjeçare.

Ndahet nga jeta Kelly Preston, bashkëshortja e John Travolta.

Një familje e njohur aktorësh në Indi ka rezultuar pozitive nga testi i koronavirusit Covid-19.

Nëse do të ishte gjallë, Princeshë Diana do të ishte sot 59 vjeçe.

Rober Irwin është një figurë e njohur televizive në Britaninë e Madhe.

Ndërkohë që të gjithë instancat shtetërore e shëndetësore po bëjnë thirrje për distancim social, në veçanti në klube e lokale, me sa duke

Një protestë e pazakontë është shënuar në Hamburg të Gjermanisë, ku punëtoret e seksit kanë kërkuar që bordellot të mos mbyllen në periud

Të gjitha femrat e dinë që kurrsesi nuk mund të ndodhë që puçrrat, pikat e zeza dhe ato dhjamore të bardha të zhduken brenda natës, por m