Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Si duhet t’i mbajmë flokët, bazuar te forma e fytyrës

02/03/2021 - 11:49

Disa “sekrete” të vogla do t’ju ndihmojnë të dukeni më bukur dhe t’i përshtateni llojit të fytyrës që keni.

Të gjithë llojet e fytyrës kanë tipare të bukura që meritojnë të tregohen. Kryesorja është të dimë se cilat janë këto tipare dhe t’i theksojmë më shumë ndërsa ekuilibrojmë tiparet e tjera. Kjo mund të bëhet thjesht duke ndryshuar ndarjen e flokëve tuaj.

Bright Side tregon një udhëzues të shpejtë si të mbani flokët, në mënyrë që të nxirrni në pah bukurinë tuaj natyrore; nuk kërkohet asnjë operacion, asnjë produkt kozmetik.

Për ta kuptuar më qartë, shihni fotot më poshtë për të gjetur llojin e fytyrës suaj dhe të zbuloni cili model flokësh ju përshtatet më mirë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Del në shitje shtëpia më e shtrenjtë në botë, e cila në treg kap shifrën e 500 milionë dollarëve sipas Daily Star.

Ditën e sotme, Princi Philip do të përcillet për në banesën e fundit. Ceremonia mortore, e cila do të bëhet në orën 15:00, me kohën lokal

E para lindi gjuha e më pas shkrimi, megjithatë kjo nuk do të thotë se duhet e mund të flasim për gjithçka.

Këngëtari me famë botërore, Justin Bieber, ka dhënë së fundmi një intervistë për revistën e njohur GQ.

Një 31-vjeçar nga qyteti i Breshias ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se kishte dhunuar të dashurën e tij për shkaqe xhelozie,

I ndjeri Princi Philip raportohet se ka pasur një marrëdhënie të shkëlqyer me Lady Dianën. Mediat e huaja kanë publikuar edhe letrat mes

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama do t’i bashkohet së shpejti Hollit Kombëtar të Famës të Grave, insti

Këto tri shenja karakterizohen nga një kuriozitet intelektual, por edhe zgjuarsi e madhe.

Anëtarët e Familjes Mbretërore treguan disa fotografi të papublikuara më parë të Dukës së Edinburgut, pas vdekjes së tij në moshën 99-vje

Felix Lalo është një nga të rinjtë më të famshëm në TikTok tani për tani.