Si e shfaqin zemërimin shenjat e horoskopit

20/09/2019 - 10:04

Të gjithë përballemi me situata stresuese që na zemërojnë duke filluar nga trafiku e deri te kolegët e punës që s’i durojmë dot.

Ne reagojmë në mënyra të ndryshme, dhe horoskopi e shpjegon përse.

Zbuloni se si shfaqin zemërimin shenjat zodiakale:

1-Dashi, të përplas gjithçka në fytyrë dhe pastaj bëhet pishman si dreqi.

2-Një dem nuk harron kurrë dhe do të sigurohet që as ju të mos e harroni kurrë atë që i bëtë. Një demi i duhet pak kohë derisa të shohë ngjyrën e kuqe, por kur e bën, më mirë futjani vrapit. Ata kanë në fakt disa shenja paralajmëruese. Në fillim janë të qetë dhe të distancuar pasi po planifikojnë se si t’ju shkatërrojnë. Ju mund ta quani këtë ‘qetësia para stuhisë’. Kur të shpërthejnë, memoria e tyre e mprehtë kujton edhe gjëra që ua keni thënë për tre vitesh. Pasi të qetësohen, mos prisni ta harrojnë këtë zënkë. Demave u pëlqen të mbajnë mëri.

3-Binjakët nuk kanë nevojë për thika, kanë fjalët Binjakët dinë ta përdorin mirë fuqinë e fjalëve, prandaj kur të zemërohen, përgatituni për ulërima. Kjo ndodh nëse provokoni anën e tyre të zjarrtë; nëse zgjidhni anën tjetër ata do të jenë sadistët tërheqës të cilët nuk do të hezitojnë t’ju godasin aty ku ju dhemb. Do t’ju sjellin në kujtesë marrëdhënien e ndërlikuar me nënën, gjithë dështimet dhe dobësitë tuaja më të mëdha.

4-Gaforrja do t’ju sulmojë deri në momentin që do t’i kushtoni vëmendje.

5-Ulërima e luanit është aq e fortë sa tund objektet vendit dhe mund t’ju bien kokës.

6-Një virgjëreshë thjesht do t’ju flakë jashtë jetës së saj.

7-Mos prisni që një Peshore të përballet me ju nëse është e zemëruar.

8-Akrepët urrejnë me gjithë shpirt dhe po planifikojnë vdekjen tuaj të menjëhershme.

9-Shigjetarët do të hiqen sikur nuk ju njohin.

10-Nëse me Bricjapët shkoni shumë larg, përgatituni të mos i shihni më.

11-Një ujor do t’ju injoronte sa më gjatë të ishte e mundur.

12-Peshqit si gjithmonë e marrin çdo gjë personale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fshati Bujqësor i Sodeto në Spanjën verilindore përbëhet nga rreth 240 njerëz.

Një burrë që rrezikoi jetën pasi kishte gëlltitur gati 10,000 euro në barkun e tij, përfundoi në pranga.

Bebe Rexha ka zhvilluar karrierën si këngëtare në Amerikë, por adoleshenca e saj nuk ishte aq e bukur.

Erjon Beu është nga ata durrsakë që kur dëgjon për arritjet dhe sukseset e tyre jashtë vendit, bën të ndjehet krenar çdo bashkatdhetar.

Pesë asteroidë pritet të kalojnë sot shumë pranë tokës, sipas NASA-s.

Prej shumë kohësh, alarmi i zgjimit nuk është më ora në dhomën tonë por telefoni, pasi tek e fundit ke mundësi të vësh edhe një muzikë të

Këto shenja ndoshta abuzojnë pak me këmgënguljen, por është natyra e tyre.

Lëkundjet sizmike që u regjistruan këtë verë në shtetin amerikan që njihet për tërmete, Kaliforninë, bënë më tepër se thjesht të shkundni

Nëse i përkisni shenjës së Dashit, armiku juaj është Akrepi

Që kur u bë pjesë e familjes mbretërore, Meghan Markle nuk i ka mirë marrëdhëniet me mediat.