Si ta joshni secilën shenjë të horoskopit

04/06/2020 - 21:04

A ekzistojnë strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe për t’i bindur ata që të jenë pjesë e jona? Yjet thonë se po…

Për disa është e nevojshme pushtimi i mendjes, për të tjerët joshja e trupit apo bashkimi shpirtëror.

Dashi - Kur është fjala për joshje, strategjitë komplekse dhe të përpunuara nuk janë të dobishme për ju. Jeni vazhdimisht në kërkim të pasionit, i cili shuhet shpejt kur nuk shoqërohet me një marrëveshje që shkon përtej seksit dhe fizikalitetit.

Demi – Nëse dikush dëshiron t’ju joshë, ai duhet patjetër të synojë t’ju bëjë përshtypje pesë shqisat tuaja. Për ju, joshja domosdoshmërisht fillon nga trupi dhe kënaqësia fizike.

Binjakët - Personi më i bukur estetikisht në univers mund të përpiqet të ju pushtojë, por pa e joshur mendjen tuaj, ai nuk do të ketë asnjë shans me ju. Për të arritur zemrën tuaj duhet të kërkosh mirëkuptim intelektual edhe në seks.

Gaforrja - Vetëm një person i ndjeshëm mund t’ju joshë. Përkëdheljet, ëmbëlsia e shfaqur në kontakt fizik dhe duke e bërë trupin tuaj të ndjehet i dëshiruar dhe i dashur është gjithashtu thelbësore për ju.

Luani – Natyra juaj instinktive dhe e egër sugjeron që admiruesit tuaj të joshen duke filluar nga trupi, nga kontakti i ngushtë fizik dhe nga një pjesëmarrje seksuale që jua bën trupin të ndjehet në harmoni të plotë me atë të partnerit. Nëse një person ju tërheq seksualisht, ai nuk ka nevojë të bëjë kush e di se çfarë që të përpiqet të fitojë mbi ju: në përgjithësi ju merrni kontrollin. Marrëdhëniet platonike nuk janë për ju dhe ju përpiqeni të qëndroni larg prej tyre krejtësisht.

Virgjëresha - Merkuri, guvernatori i shenjës suaj, ju bën një person jashtëzakonisht racional. Në të gjitha marrëdhëniet tuaja ju kërkoni një shkëmbim idesh dhe mendimesh, sidomos kur bëhet fjalë për joshje. Mendja juaj është e etur për të përmbushur trurin që është po aq i ndritshëm, i gjallë dhe kurioz.

Peshorja - Ju jeni përjashtues nga natyra, kështu që kushdo që dëshiron t’ju joshë dhe të ju fitojë, duhet të jetë goditës. Jepeni pas dukje. Megjithatë, jo të gjithë e dinë se tërheqja fizike nuk është e mjaftueshme për ju, por kërkoni gjithashtu një shkëmbim idesh dhe mendimesh për të parë inteligjencën e partenit.

Akrepi – Një prej motove tuaja të preferuara është “ose të gjithë ose asgjë”. Për të ju joshur juve nuk ka shumë alternativa: ju kërkoni një mirëkuptim në çdo nivel. Mendja juaj duhet të jetë në kontakt me një person enigmatik, të aftë të përballojë arsyetimin tuaj të shtrembëruar dhe kompleks.

Shigjetari – Ju i përkisni shenjës së zjarrit dhe nuk është e lehtë për t’u rezistuar atyre që ju tërheqin fizikisht, edhe pse shumicën e kohës mund të jenë aventura.

Bricjapi – Mendimi i thjeshtë për të hetuar pse dhe si dikush mund të ketë sukses për të ju bërë për vete, ju dërgon në një krizë. Ju preferoni të mos bëni pyetje të caktuara dhe të përballeni me ngjarjet kur ato lindin, duke u përpjekur për të parandaluar problemet në mënyrë racionale.

Ujori - Është e lehtë ta etiketosh veten si një person i çuditshëm dhe ekstravagant. Askush nuk e kupton kurrë atë që duhet të bëni për të joshur veten dhe ndoshta nuk e dini. Pa dyshim, nuk jeni të kënaqur me një person që nuk ka interesa të ngjashme me tuajat. Përfshirja e trurit është një domosdoshmëri dhe mendja juaj është shumë e kërkuar.

Peshqit – Për t’ju joshur, është e nevojshme që të ndieni një energji delikate që ju lidh shpirtërisht me ata që janë çmendurisht në dashuri me ju.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milica Dabovic, kampione Europe me Serbinë në vitin 2015, ka qenë një nga basketbollistet më të bukura.

Trajnerja e fitness-it, Dorina Mema ishte e ftuar në emisionin "Ftesë në 5" në Top Channel ku foli për lidhjen e veçantë me qenushin e sa

Gjendet trupi i pajetë i aktores Naya Rivera, në një liqen në shtetin amerikan të Kalifornisë.

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Një ngjarje tragji-komike i ka ndodhur një gjermani, i cili kishte zgjedhur të kalonte pushimet në Ulqin.

Zindzi Mandela, vajza e udhëheqësve të Afrikës së Jugut Nelson dhe Winnie Mandela, ka ndërruar jetë papritur në moshën 59-vjeçare.

Ndahet nga jeta Kelly Preston, bashkëshortja e John Travolta.

Një familje e njohur aktorësh në Indi ka rezultuar pozitive nga testi i koronavirusit Covid-19.

Nëse do të ishte gjallë, Princeshë Diana do të ishte sot 59 vjeçe.

Rober Irwin është një figurë e njohur televizive në Britaninë e Madhe.