Sipas shenjës së horoskopit, kjo është ëndrra juaj në sirtar!

19/07/2019 - 22:20

Disa ëndrra janë bërë për t'u mbajtur mend, ca më shumë për për t'u harruar, kurse disa të tjera flenë tek gjithësecili prej nesh derisa një forcë, herë e dukshme dhe herë e padukshme guxon t'i nxjerrë në dritë. Mos mendoni se ëndrrat shihen sy hapur apo vetëm kur flini gjumë, shenjat e horoskopit për shembull ëndërrojnë falë energjisë kozmike. Le t'i zbulojmë së bashku:

Dashi

Të bëhet një lider i suksesshëm dhe të realizojë projekte të mëdha, për të cilat ë mbahet mend gjatë. Dashi, njihet si një shenjë e cila nuk dëshiron të varet nga dikush tjetër, ndaj do të shënojë me gërma të arta emrin e tij. Ambiciozë të mëdhenj!

Demi

Të ketë siguri në të gjitha fushat e jetës. Demat njihen si njerëz të cilët dëshirojnë të kenë siguri në jetë. I kap frika nëse nuk kanë diçka të sigurtë. Ah more Dem, sa shumë e dëshiron jetën e mirë!

Binjakët

Dëshirojnë të kenë eksperienca të reja dhe të mësojnë gjëra të reja. Një binjak nuk lodhet duke mësuar gjëra të reja dhe të provojë eksperienca të ndryshme. Vazhdoni kështu!

Gaforrja

Dëshiron të ketë momente romantike me personin e zemrës dhe të tjerët të paguajnë për të. Liria e vërtetë është gjithmonë në mendjen e një gaforreje dhe ata nuk do pushojnë së luftuari derisa ta kenë. Sa e zgjuar Gaforrja!

Luani

Luani njihet si një ndër shenjat udhëheqëse të horoskopit, porn ë dallim nga Dashi nuk vuan as për pushtet e as për të qenë në i miri. Për të është e rëndësishme të gëzojë respektin e njerëzve që e rrethojnë. Dëshira e tij më e fshehur është të kujtohet si një njeri i mirë. Na habiti ky Luani, apo jo?

Virgjëresha

Për Virgjëreshën, çelësi i lumturisë është dashuria. As nuk guxon ta imagjinojë jetë pa të, sidomos kur bëhet fjalë për njerëzit e dashur. Duke qenë shenjë këmbëngulëse dhe punëtore, në përgjithësi i realizon të gjitha. Por dëshira më e madhe është të ketë një familje të bukur dhe të japë e marrë sa më shumë dashuri, sipas living. Do të të mbysë sheqeri, moj Virgjëreshë!

Peshorja

Dëshiron të krijojë balancë dhe të bëjë bamirësi. Nëse çdo gjë shkon në ekuilibrin e duhur, një Peshore do ndihet shumë mirë dhe e realizuar. Sa të mirë jeni ju Peshoret!

Akrepi

Dëshiron të jetë në krye të çdo gjëje dhe të rregullojë të gjitha mosmarrëveshjet. Akrepët dëshirojnë shumë t’i bëjnë të tjerët të mendojnë se janë gabim. Ata duan të kenë sukses atje ku të tjerët dështojnë. Sa të rrezikshëm Akrepët!

Shigjetari

Dëshirojnë të bëjnë risi dhe ndryshime të vërteta në botë. Shigjetarët janë shumë socialë dhe dëshirojnë të bëjnë ndryshime pozitive edhe në jetën e të tjerëve pa pritur asgjë në këmbim.

Bricjapi

Dëshirojnë të admirohen nga miqtë dhe familja e tyre Një Bricjap ka shumë dëshirë që të tjerët të admirojnë punën e tyre. Njihen si shenjë që punon fort.

Ujori

Ka një dëshirë të madhe të dalë nga turma dhe të njihet për guximin e tij. Ujori dëshiron të mos bëjë çdo gjë që të tjerët bëjnë. Ata guxojnë për të ndryshuar jetën e tyre, pa bërë krahasime me botën që e rrethon. Bravo të qoftë o Ujor!

Peshqit

Dëshira e tyre e fshehtë është që ëndrrat dhe fantazitë e tyre t’i bëjnë realitet. Peshqit njihen si shenjë që në shumicën e kohës jetojnë duke ëndërruar. Dëshira më e madhe e tyre është të zgjohen dhe t’i bëjnë në realitet gjërat që kanë në kokën e tyre. Zgjohu nga ëndrrat dhe jeto jetën!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një adoleshente në Florida ka humbur jetën nga "sëmundja e puthjes", ose siç njihet ndryshe mononukleoza.

Modelja Xhesika Berberi ishte e ftuar në emisionin "Shiko Kush LUAN" në Top Channel mbrëmjen e të shtunës.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar një hajdut fatkeq, i cili me motor ndalon pranë një banesë për të vjedhur një pako të lënë para derës.

Akademia e bukurisë “Nina Lyxury” në Durrës është solidarizuar më situatën e rëndë në të cilën ndodhet vendi prej të martës së 26 nëntori

Kur vjen fundi i vitit shumë persona shpresojnë që viti pasardhës të jetë më i suksesshëm dhe i mbarë. Çelësi i suksesit për të pasur një

Syzet e kitaristit të grupit të famshëm 'The Beatles’ janë shitur ditën e djeshme në një ankand në Londër më shifër të çmendur.

Edhe pse muaji dhjetor është i mbushur me festa gazmore, jo të gjithë mund të jenë të lumtur. Fundja, dimri është stinë e ashpër.

Duket sikur ka dalë nga një film i James Bond, por koncepti mund edhe të tregojë se e ardhmja e superjahteve është edhe nënujore.

Për disa, 2019-a ka fluturuar, për të tjerë duket sikur s'do të marrë fund kurrë.

Mijëra krijesa të çuditshme kanë pushtuar një plazh në Kaliforni. Krijesat pulsuese janë krimba në formë dhjami, ose “Urechis caupo”.