Statujë e re për Melania Trump në qytetin e saj të lindjes

16/09/2020 - 11:17

Një statujë e re prej bronzi e Zonjës së Parë të SHBA, Melania Trump është vendosur në qytetin e saj të lindjes në Slloveni.

Statuja prej bronzi ka zëvendësuar skulpturën e drurit të vendosur në të njëjtin vend një vit më parë, por që u dogj nga disa zjarrvënës.

Melania Trump lindi në Novo Mesto në vitin 1970 por u rrit në qytetin Sevnica, kur Sllovenia ishte ende pjesë e ish-Jugosllavisë.

Skulptura origjinale prej druri ishte vendosur në qytetin e lindjes në vitin 2019 nga artisti amerikan Brad Downey.

Ajo ishte gdhendur në një trung peme dhe Zonja e Parë e SHBA ishte portretizuar me një pallto blu, të cilën e mbante veshur ditën kur bashkëshorti i saj, Donald Trump, mori detyrën e Presidentit të Amerikës. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një djalë 6-vjeçar ka ndërruar jetë në qytetin e Teksasit, pasi  një lloj paraziti i quajtur ameba i ka shkatërruar trurin.

Ish-presidenti amerikan Barack dhe Michelle Obama janë njerëzit më të admiruar në botë, sipas një sondazhi nga ”YouGov Opinion Research I

Aktorja Lisa Kujofsa do të largohet nga spektakli i Klanifornias. Lisa e bëri vetë njoftimin përmes rrjeteve sociale,  por nuk dha shumë

Këto janë momentet shokuese kur një lum vere të kuqe shpërthen nga depozita 50,000-litra në një fabrikë në Spanjë. Pamjet e shpërndara në

Joni Gjebrea dhe vajza simpatike, Merlin Haxhiymeri u fejuan në vitin 2018. 

Producenti Alberto Tarallo po cilësohet në Itali, si "Lucifer" ose "Djalli i portës së Ares", duke iu referuar kompanisë së tij "AresFilm

Këngëtarja amerikane, Mariah Carey, është treguar e hapur me audiencën sa i përket traumave gjatë fëmijërisë.

Antoneta Dhima në kohën e pandemisë së koronavirusit u bë e njohur kur foli për infektimin e djalit të saj pak muaj më parë.