Stilsti i famshëm: Nuk i laj rrobat prej muajsh

18/08/2019 - 14:17

Tom Ford është një prej stilistëve të modës më të njohur në botë ka habitur me deklaratën e tij. Pavarësisht se krijon veshje të ndryshme, ai është fiksuar me një palë pantallona, të cilat i vesh prej muajsh.

Në një intervistë, 58-vjecari tha: “Shpesh ndihem sikur jam veshur si punëtor dhe nuk kam energji që të mendoj për ambicie të ndryshme. Madje e di cilat rroba më shkojnë. Të zeza, kafe dhe gri. Dhe të bardha kur luaj tenis”.

Më pas shtoi: “Më lejoni t’ju tregoj që këto pantallona që kam veshur tani nuk mund të jenë larë prej muajsh. Vesh të njëjtat rrobat cdo ditë, i heq në darkë dhe i var. Aty var xhaketën time, pantallonat me xhepa bosh dhe mëngjesin tjetër zgjohem duke vrapuar me djalin tim Jack për ta bërë gati për shkollë. Dhe kështu vesh të njëjtat rroba”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dhëndri i ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, sipërmarrësi Angjelin Serreqi është vendosur në fokus të një shkrimi të publikuar

Niko Jani, një nga legjendat e sportit në Durrës, mbush sot 64 vjeç.

Këngëtari Aleksandër Gjoka duket se është mjaft i revoltuar me kryeministrin Edi Rama sa i përket masave anti-koronavirus.

Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli tregoi se në muajin mars ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit, por që atëherë është shëruar pl

Kompania amerikane e bioteknologjisë, Novavax, filloi testimin në njeri të vaksinës kundër koronavirusit dhe tha se në korrik pret rezult

Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në episodin e plot

Studime të ndryshme tregojnë se çokollata e zezë ndihmon në përmirësimin e cilësisë së flokëve dhe parandalon rënien e tyre.

Reperi britanik, Swarmz, arriti që të shpëtonte pa lëndime nga aksidenti që pati me “Ferrari”-n 250 mijë paund (280.000 euro), pasi u për

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.