Stresi lë qelinë për ditëlindje, pritet me duartrokitje jashtë burgut të Fushë-Krujës (VIDEO)

15/06/2019 - 10:37

Reperi Stresi i cili feston sot 33-vjetorin e lindjes, është pritur me duartrokitje nga miq dhe familjarë të cilët kanë pritur lirimin e tij jashtë dyerve të qelisë në burgun e Fushë-Krujës.

Vetë reperi ka postuar një video në Instagram nga ky moment ku shkruan:

"Nuk thyhem para sfidave çfarëdo qofshin ato dhe sot në orën 00:00 me familjen time ,miqtë dhe të afërmit ditlindjen time e ndaj me ju sepse ju më ishit pranë gjithmonë në kohë të mira dhe të vështira.Dhurata mē e mirë qe morra për ditēlindje ishte LIRIA !! I JUAJI ARKIMED LUSHAJ (STRESI)"

Stresi u lirua tetë muaj pas ndalimit nga policia. Ai u arrestua më 17 tetor të vitit të kaluar në një hotel në zonën e Linzës me armë dhe kokainë. Gjatë kontrollit blic, Stresit iu gjet dhe sekuestrua një sasi e vogël kokaine, një armë zjarri pistoletë e tipit “Beretta” si dhe 12 fishekë të modelit 7.65 mm. Drejtësia e ka dënuar Stresin vetëm për armëmbajtje, ndërsa akuza për kokainën dhe grup kriminal ka rënë duke u dënuar me 3 vite burg nga gjykata. Si pasojë e gjykimit të shkurtuar, përfundimisht ai u dënua me 2 vite, ndërsa u lirua nga gjykata pas tetë muajsh burg me argumentin se nuk përbën rrezikshmëri.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dukesha e Sussexit ka rrëzuar nga fronti sipërmarrësen Kylie Jenner duke u kthyer në një nga femrat më me stil të këtij viti.

Turi për ti rënë botës përqark me motor nuk ka shkuar si duhet për një motoçiklist meksikan.

JLo flet në një intervistë të gjatë për edicionin e ardhshëm të Super Bowl Hlaftime Show 2020, ku do të performojë së bashku me Shakiran:

Mediat serbe e kanë marrë për provokim faktin se një firmë shqiptare ka nisur të shesë çokollata në vendin e tyre.

Videoja e një qeni shqiptar, që shkrihet me tufën e dhenve në një rrugë në Shqipëri, u bë virale në rrjet.

Pamje tronditëse tregojnë mushkëritë e nxira katran të një duhanpirësi, i cili u lidh me zakonin vrastar për 30 vjet.

Autoritetet shtetërore në Nigeri raportojnë se një qytetar i Lagos mbante për kafshë shtëpiake një luan.

Një aksident trafiku ka ndodhur në Austri, ku është përfshirë edhe një shqiptar që jeton atje.

Paraardhësit e lashtë të të gjitha kafshëve, por edhe të njerëzve, mund të kenë qenë biseksualë, të angazhuar në akte homoseksuale, në ve

Themeluesi i Microsoft- it, Bill Gates rezulton aktualisht si njeriu më i pasur në botë.