Studentët britanikë festojnë me alkool rikthimin në universitete (FOTO)

16/09/2020 - 17:10

Të rinjtë britanikë sistematikisht kanë injoruar masat e dhëna nga autoritetet per Covid-19 e kjo u pa edhe së fundmi, në festën e shthurur që ata zhvilluan për rihapjen e universiteteve.

Qindra studentë “pushtuan” rrugët e Portsmouth-it mbrëmjen e djeshme. Siç shihet dhe në fotot e publikuara, të rinjtë nuk respektojnë distancimin social dhe shihen shumë pranë njëri-tjetrit. Gjithashtu, grumbuj të rinjsh prisnin për të hyrë në klubet e natës, ku u teprua jo pak me konsumimin e alkoolit. Këtë vit, studentët po kthehen në universitete në rrethana të pazakonta për shkak të pandemisë së koronavrusit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nënë e re është gjetur e vrarë me katër plagë thike në gjoks në shtëpinë e saj në Brazil, ndërsa djali i saj 7 vjeçar është zhdukur.

Për të dytën herë brenda një muaji regjistrohet hënë e plotë.

Mbrëmja e sotme ka rezervuar një spektakël qiellor për të gjithë adhuruesit e satelitit të Tokës.

Adriana Matoshi pranoi se është në një lidhje dashurie në “Shiko Kush LUAN”, por përgjigja mbeti me aq.

Halloween-i është një festë që pritet me padurim nga fëmijët, por këtë vit ajo është kushtëzuar shumë nga pandemia që ka mbërthyer gjithë

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin