Studimi zbulon: Çfarë duan dhe pëlqejnë vërtet burrat te një grua

21/01/2020 - 11:00

Një studim ka zbuluar se çfarë duan dhe pëlqejnë vërtet burrat te një grua.

Kujdeset për pamjen e saj fizike

Burrat janë krijesa vizuale, kështu që nëse u pëlqen ato që shohin, ata do t'ju ndjekin. Por secili njeri ka shijet e tij personale kur bëhet fjalë për tërheqje. Ata duan një grua që kujdeset për veten, domethënë që ajo merr kujdeset për pamjen e saj, nuk e neglizhon veten, vishet mirë, kujdeset për trupin e saj dhe ndërton vetëvlerësimin e saj.

Ka një sens humori

Ata nuk duan të jenë me një grua shumë e thatë, e mërzitshme dhe e ashpër. Përkundrazi, ata duan të ndjehen të qetë duke qenë vetja e tyre lozonjare dhe të jenë në gjendje të bëjnë shaka me të. Të jesh me dikë me një sens humori bën që të kalosh momente të bukura dhe të qeshni shumë. Një burrë dëshiron një grua që qesh me shakatë e tij dhe i pëlqen të bëjë shaka gjithashtu.

Ka jetën e saj

Burrat tërhiqen nga gratë që kanë interesat e tyre, jetën dhe miqtë e tyre. Ata nuk duan të jenë me një grua që vazhdimisht ndjehet sikur jeta e saj rrotullohet rreth tij, dëshiron të jetë me të gjatë gjithë kohës dhe nuk i jep hapësirë të marrë frymë.Çdo grua që përpiqet të heq lirinë e tij me siguri nuk do të jetë lloji i gruas me të cilën dëshiron të jetë. Burrat e vërtetë duan një grua që i frymëzon sepse ajo mund të ndërtojë jetën e saj. Ata duan një grua që ka qëllimin e saj, jo vetëm duke qenë në një lidhje.

E do seksin

Burrat duan një partner seksi ideal i cili është i gatshëm të bëjë dhe të provojë gjëra të reja. Burrat i vlerësojnë gratë që u tregojnë atyre çfarë dëshirojnë në shtrat. Kjo është e mjaftueshme për të tërhequr ndonjë burrë të entuziazmuar nëse e di se ai ka një grua që vërtet shijon seksin, veçanërisht me të! Njohja e rrugës tuaj rreth dhomës së gjumit është thelbësore për të pasur jetën më të mirë të mundshme të dashurisë.

Është ambicioze

Burrat duan të ndjehen si fituesit e botës, prandaj ata dëshirojnë një grua që është ambicioze me qëllimet e saj. Ata duan që një grua e pjekur të marrë përsipër botën me një partner në krim dhe një shok ekipi në marrëdhëniet në jetë. Një grua që e di atë që dëshiron dhe e arrin vetë me aftësitë e saj është shumë tërheqëse për burrat.

Shpreh mendimet e saj

Ju nuk mund të prisni që burrat të dinë çfarë dëshironi ose të dinë saktësisht se çfarë po mendoni. Burrat kanë nevojë për komunikim të drejtpërdrejtë dhe të thjeshtë. Në këtë mënyrë, ju do të merrni atë që dëshironi më shpejt. Një burri i pëlqen kur një grua i thotë atë që dëshiron. Qëllimi i tij është ta bëjë atë të lumtur dhe kur ai ka informacionin se si ta arrijë atë, ai ndihet më i sigurt se mund ta bëjë atë.

Është një grua e lumtur

Të gjithë burrat duan përfundimisht një grua që i bën ata të ndjehen mirë. Ata gravitojnë drejt pozitivitetit dhe ikin nga energjia negative. Në takim, askush nuk i pëlqen njerëzit toksikë ose cinikë. Burrat duan të kalojnë kohën me dikë që është argëtues dhe emocionues për të qenë rreth. Prandaj, gjallëria e një gruaje është jashtëzakonisht e rëndësishme.

Ka një mentalitet të fortë

Pamja e grave është ajo që fillimisht i tërheq burrat tek ata, por është e pamundur të ndërtosh një lidhje të vërtetë ose një marrëdhënie të qëndrueshme me dikë bazuar vetëm në atë. Të qenit i stimuluar intelektual dhe të kesh aftësinë për të mbajtur diskutime të vërteta rreth temave kuptimplote është ajo që do ta mbajë njeriun më gjatë.

Ka vlera

Burrat duan një grua që është e zhytur në mendime, e dashur, e besueshme, e sjellshme dhe besnike. Ajo është ajo lloj gruaje që rrezaton ngrohtësi nga zemra e saj dhe burrat do të duan të jenë me të.

E vlerëson dhe e respekton atë

Një burrë dëshiron të ndjehet sikur është burri dhe se gruaja në jetën e tij beson se është më i madhi. Ai dëshiron që ajo ta respektojë atë për atë që është. Burrat po kërkojnë një grua që do t'i trajtojë ata me respekt dhe admirim të vërtetë.

Është e sigurt në lëkurën e saj

Një grua që e do veten, pavarësisht nga të metat e saj, do ta dashurojë një burrë për të gjitha. Besimi është se diçka e veçantë që e bën një grua të papërballueshme. Nëse ajo beson në veten e saj, ajo mund ta shndërrojë çdo situatë në një mundësi për të shkëlqyer, të cilën burrat e duan më shumë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një australian ka zbuluar një krijesë të çuditshme në një plazh në afërsi të qytetit Perth.

Nëse do të kishte një shenjë të vështirë për t’u përshkruar, ajo është:  binjakët, kameleonët e zodiakut që gjithmonë përshtaten në bazë

Vitin e kaluar, Kina rezultoi me trefishin e miliarderëve të rinj ndaj SHBA-së, të cilët pasurinë e tyre e kanë fituar kryesisht në sekto

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të

Hong Kongu do t'u dhurojë banorëve të tij një tufë me para që ata ti shpenzojnë ndërkohë që vetë qeveria lokale përpiqet të shpëtojë ekon

Bashkëshortja e nipit të Nexhmije Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar me anë të një postimi në Instagram lidhur me ndarjen nga

Xiao Xiao është deklaruar pa koronavirus 17 ditë, pasi ajo lindi me infeksionin viral në spitalin e fëmijëve në Wuhan.

Është zhvilluar dje pasdite në Los Angelos ceremonia e lamtumirës për ish-basketbollistin Kobe Bryant, i ndarë nga jeta në mënyrë tragjik

Modelja shqiptare Keisi Muça, e cila jeton prej kohësh në Seul, ka treguar se si ka shpëtuar nga koronavirusi.