Stuhia e fuqishme sjell “gurë” nga qielli! (FOTO)

15/10/2018 - 22:42

Një stuhi e fuqishme solli me vete breshër, që la të plagosur një grua në Queensland të Australisë. Fiona Simpson përdori trupin si mburojë për të mbuluar fëmijën e saj 4 muajsh dhe pasojat ishin të pabesueshme.

Gruaja ishte nisur për në shtëpinë e saj në Kingaroy, sëbashku me beben dhe të ëmën, kur i zuri stuhia ekstreme. Kur situata u rëndua edhe më shumë, ajo ndaloi mjetin, duke mos e ditur që gjithçka do të përkeqësohej edhe më shumë.

Shumë shpejt ajo nisi të dëgjonte zhurmë të fortë dhe u kthye për të parë se çfarë po ndodhte. “Shiu nisi të binte me rrëmbim dhe xhami i pasmë i makinës ku ndodhej vajza u hap papritur, duke fluturuar tutje”, tha Simpson për ABC.

Kokrrat e breshërit ishin kaq të mëdha dhe po binin me një forcë të tillë sa thyen xhamin e automjetit.

Pikërisht në këtë moment, për të mbrojtur të bijën gruaja u hodh në sediljen e pasme dhe e mbështolli të miturën me trup. “Pashë nga pas dhe mund të shihja që po ulërinte, por nuk e dëgjoja dot, kaq zhurmë e madhe ishte”, tha ajo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja dhe aktorja e njohur me famë botërore Jessica Simpson dhe bashkëshorti i saj Eric Johnson janë bërë prindër për herë të tretë.

Një azil pleqsh në Angli ndërmori një program të ri, ku të moshuarve u jepej mundësia të shprehnin një dëshirë që e kanë pasur gjithë jet

Duke filluar nga dita e nesërme do të hymë zyrtarisht në shenjën e Dashit, një nga shenjat më të forta, punëtore dhe krenare të të gjithë

Priyanka Chopra dhe Nick Jonas janë ndër çiftet e showbizit botëror që adhurohen nga publiku dhe ata do mbahen mend gjatë për ceremonitë

Raportit 2019 i Lumturisë në botë i mbështetur nga Organizata e Kombeve të Bashkuara e rendit Shqipërinë afër fundit të listës së 156 ven

Cristiano Ronaldo ka hapur një biznes të ri, një klinikë për transplantimin e flokëve, që do të jetë një tjetër burim të ardhurash për yl

Kourtney Kardashian i ka vjedhur vëmendjen motrave të saj me fotografinë e fundit që ka publikuar në Instagram.

Një 5-vjeçar është shpëtuar 24 orë pasi humbi në shkretëtirë në Argjentinën perëndimore.

Një krater apokaliptik, i mbiquajtur “dera e ferrit” dhe që digjet prej 40 vjetësh është filmuar me dron.