Supë me lakuriq nate. Çfarë shitej në tregun kinez ku lindi virusi që po tremb botën

24/01/2020 - 08:31

Mediat kanë shpërndarë fotot e një pjate shumë të përdorur në Kinë dhe jo vetëm.

Ajo është supa me lakuriq nate. Pamjet janë vërtetë tronditëse për europianët që lakuriqin e natës e kanë parë si një kafshë-shpend ogurkeq. Legjendat e vampirëve lidhen me këto krijesa të cilat në Kinë i përdorin për ushqim.

Mediat britanike kanë publikuar pjatat e supës që shiteshin në tregun ushqimor ku u shfaq për herë të parë virusi që po tmerron botën.

Nëse nuk keni stomak të fortë, mos i shihni fotot:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reperi Stresi vazhdon të jetë i martuar me Keisin, ndonëse nuk dihet çfarë po ndodh me historinë e tyre të dashurisë.

Vendi i tetë në kampionat është vetëm arritja e radhës nga Uolverhemptoni.

U përurua në Pejë, në vendlindjen e saj shtatorja e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, e vetmja sportiste nga Kosova me medalje të ar

Një australian ka zbuluar një krijesë të çuditshme në një plazh në afërsi të qytetit Perth.

Nëse do të kishte një shenjë të vështirë për t’u përshkruar, ajo është:  binjakët, kameleonët e zodiakut që gjithmonë përshtaten në bazë

Vitin e kaluar, Kina rezultoi me trefishin e miliarderëve të rinj ndaj SHBA-së, të cilët pasurinë e tyre e kanë fituar kryesisht në sekto

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të

Hong Kongu do t'u dhurojë banorëve të tij një tufë me para që ata ti shpenzojnë ndërkohë që vetë qeveria lokale përpiqet të shpëtojë ekon

Bashkëshortja e nipit të Nexhmije Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar me anë të një postimi në Instagram lidhur me ndarjen nga