Taksisti gjen çantën me 350 mijë euro, ia kthen të zotit!

23/11/2020 - 20:09

Një taksist në Turqi ka bërë një gjest që jo shumë njerëz e bëjnë, pasi gjeti një sasi të konsiderueshme parash në automjetin e tij. 31-vjeçari Engin Olgaç, i cili punon tek aeroporti i Stambollit, kishte marrë një turist të huaj dhe e kishte çuar në hotelin ku ai do të qëndronte.

Por, pasi la turistin në destinacion taksisti shkoi të lante makinën dhe aty vuri re se në sediljen e pasme ndodhej një qese brenda së cilës ndodheshin 300,000 euro.

Turisti i huaj, i cili u shqetësua shumë kur mësoi se i kishte humbur paratë, nuk e mbajti dot gëzimin kur mësoi se shoferi i taksisë ishte duke ia kthyer.

Engin Olgaç, kishte kontaktuar hotelin, dhe në këtë mënyrë arriti që t’i kthente paratë tek i zoti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e djeshme Australia ka festuar ditën kombëtare dhe për këtë arsye mijëra qytetarë kanë mbushur plazhet për të festuar, pa patur fri

Një grua kineze që mori ilaçe anti-inflamatore për të fshehur simptomat e COVID-19 në një fluturim nga SHBA-ja në Kinë marsin e kaluar, u

Financat e shumicës së klubeve të futbollit kanë pësuar tronditje gjatë vitit 2020 për shkak të ndikimit të pandemisë së Koronavirusit, q

Pronari i një bar-kafeje ne Angli befasoi me deklaratat e tij, kur tha se fantazmat që ka në shtëpi e ndihmuan të gjente një derë te fshe

Anthony Fauci është punonjësi më i paguar i qeverisë në Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke tejkaluar kështu edhe vetë presidentin.

Deva Cassel, vajza e Monica Belluccit, është protagoniste në fushatën reklamuese të parfumit më të ri që do lançojë "Dolce & Gabbana"

Ne e kalojmë pjesën më të madhe të jetës sonë (rreth një e treta e saj) duke fjetur.

Një operacion unik në llojin e tij, pothuajse një mrekulli e shkencës do të ndryshojë jetën e një vogëlushi 4-vjeçar përgjithmonë. Një pj