Talli futbollistin për vëllain e vdekur, pëson aksident

16/11/2019 - 15:09

Alfi Perkins, një student 19-vjeçar që talli futbollistin e Aston Vilas për vdekjen e vëllait të vogël, ka pësuar aksident.

Sipas tij, ishte përplasur nga një makinë që kishte hyrë me shpejtësi në kryqëzim kur semafori ishte i kuq. Alfi postoi në internet fotot e fytyrës që i ishte dëmtuar rëndë, si dhe plagë të tjera në trup.

Në fillim të vitit, pasi Gaelish i Aston Vilas shënoi kundër Birmingam City, ai i dërgoi futbollistit tre mesazhe të tmerrshme duke i përmendur vëllain që i kishte vdekur kur ishe 9-muajsh, madje me një foto të varrit, duke i thënë: “Mund të ketë shënuar, por s’do ta kthejë në jetë vëllain e vdekur. Dhe kjo më jep më shumë kënaqësi se çdo gjë.

Si dhe “Gaelishit i ranë fuqitë më shpejt se ç’ra vëllai i tij në varr. Ku e ke vëllain, Gaelish?”

Pas aksidentit, komentuesit nxituan menjëherë t’i thonë që ishte “karma” për fjalët e këqija që i tha futbollistit, por ai i refuzoi ato mendime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një i ri shqiptar ka fituar 30 mijë euro në emisionin e njohur italian Avanti un’ altro”, të drejtuar nga Paolo Bonolis. Shqiptari Xhino

Aktori i humorit, Albano Bogdo, ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjete sociale lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të gjyshes.

Pak javë para se të vriste veten, Caroline Flack shkroi një letër që s’e publikoi dot ku tha se “e ardhmja iu shkatërrua” ngaqë akuzohej

Përdorimi i fjalës “mbretëror" nga Princi Harry dhe gruaja e tij, Meghan, për sipërmarrjen e tyre të re po rishikohet nëse do të lejohet

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Real Story” të gazetarit Sokol Balla.

Këngëtari i njohur Harry Styles, ditën e Shën Valentinit është përballur me një situatë të vështirë.

Qytetarët në Britani janë shokuar kohët e fundit, pasi në rrugët e Sunderland janë hedhur jastëkë të mbushur me gjarpërinj.

E ftuar pasditen e sotme te “Rudina”, Iris Luarasi rrëfeu lidhjen e veçantë që ka me buzëkuqin, i cili nuk mungon as në ceremonitë mortor

Me siguri, të gjithë e keni pyetur veten nëse do të shkonit me një partner që i përket shenjës suaj zodiakale.

Modelja e shumënjohur Gigi Hadid ka ripostuar fotografinë e përfaqësueses së Shqipërisë në Miss Universe 2018, Trejsi Sejdini.