Taylor Swift akuzohet sërish se kopjon Beyonce (FOTO & VIDEO)

18/06/2019 - 22:35

Nëse akoma nuk e keni parë videoklipin e ri të Taylor Swift-it do të thotë se s’keni hyrë në Youtube, Facebook, Instagram, praktikisht se keni tre ditë që flini gjumë dhe mirë bëni, por tani që u zgjuat po ju tregojmë çfarë keni humbur.

Taylor Swift po akuzohet nga fansat se video e këngës së re “You Need To Calm Down” është në fakt një kopje ekzakte e videos “Party” të Beyonce-s. E në fakt, ngjashmëritë janë aty.

Taylor Swift mbi një kamerdare në një pishinë, si Beyonce 7 vite më parë…

Look-u i Taylor me pellush dhe rroba banjo, si Beyonce 7 vite më parë…

Skena e Taylor-it në shtëpi me atë gjënë që vendoset tek sytë, si skena e Beyonce-s 7 vite më parë me ato gjërat që vendosen tek flokët…

E megjithatë, fansat e Taylor-it po e mbrojnë mbretëreshën e tyre duke shkruajtur se vërtet pamjet mund të jenë të ngjashme, por koncepti i videos së Taylor Swift-it është krejt tjetër.

Festa e Taylor-it është plot me njerëz të komunitetit LGBTQ, për të përcjellë një mesazh tolerance dhe bashkëjetese.

Dhe kjo nuk është hera e parë që Taylor akuzohet se ka imituar Beyonce-n.

Jo më larg sesa muajin e kaluar, performanca e saj e këngës “ME!” në çmimet Billboard niste me një orkestër daullesh ashtu si performanca e famshme e Beyonce-s në Coachella.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

63-vjeçari Sakal Dev Tuddu nga Munger nuk i ka larë dhe prerë flokët e tij prej 40 vitesh dhe i mban sipër kokës në formën e një çallme.

Ekspertët kanë ngritur alarmin në lidhje me aplikacionin FaceApp, që është bërë viral në rrjetet sociale, ku duket se efekti më i preferu

Një lojë e re që ka përfshirë edhe personazhet e famshëm publik po pushton rrjetet sociale. Si do të jetë fytyra juaj kur të plakeni.

Konsumatorët në Brazil kanë zbuluar kokainë kur hapën kutitë e detergjenteve të rrobave që blenë në një supermarket në Sao Paulo.

“Dashuria për kafshët” ishte tema e mbrëmjes së të martës në emisionin “Opinion”, në Tv Klan.

Shpenzimi i pesë minutave me një femër atraktive i rrit nivelet e kortizolit, hormoni trupor i stresit, sipas një studimi nga Universitet

Në periudhën që ka qenë brenda në burg Keisi ka qenë mbështetja më e madhe për Stresin.

Këngëtari i njohur me origjinë australiane, Faydee është kritikuar nga fansat e tij në “Instagram” për bashkëpunimin e sjellë së fundmi m