Taylor Swift, personazhi publik më i paguar në botë

11/07/2019 - 19:43

Sa para fitojnë në vit yjet e famshëm? Sipas të dhënave të siguruara nga “Forbes”, e cila publikoi listën e 100 personazheve publike më të paguar të botës, kryeson Taylor Swift,  e cila fitoi 185 milionë dollarë vitin e kaluar, një rritje me 131% nga viti 2018.

Taylor Swift grumbulloi të ardhurat më të larta që ka fituar ndonjëherë brenda një viti, duke ia kaluar sigurisht jo vetëm vetvetes por edhe gjithë personazheve të famshëm në botë.

Kjo nuk është hera e parë që Swift kryeson këtë listë pasi në  vitin 2017-ën ajo ishte më e paguara me 170 milionë dollarë, në sajë të fitimeve nga turi botëror “1989”.

Të ardhurat e saj erdhën nga turneu i këngëtares, “Reputation 2018”, i cili ishte dhe turneu më i madh në historinë e SHBA-së duke fituar 266.1 milionë dollarë, nga bashkëpunimet e ndryshme, Netflix, Spotify dhe kalimi nga një shtëpi diskografike në tjetrën.

Në vend të dytë renditet Kylie Jenner më 170 milionë dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një mjek i cili nuk ka përdorur sapun dhe shampo për 4 vite i ka lënë gojëhapur të gjithë teleshikuesit në New York.

Muzeu i Luvrit, i cili shumëfishoi ofertën e tij në internet dhe rrjetet sociale gjatë kohës së izolimit, u mbështet masivisht nga 10,5 m

Me këtë pamje të re, ylli i futbollit Cristiano Ronaldo është shfaqur për herë të parë në vitin 2003 kur sapo ishte transferuar tek Manch

Tatler, një revistë britanike, publikoi disa informacione në lidhje me mënyrën si Kate Middleton po përballon situatën e tanishme, që mes

Kylie Jenner ka treguar edhe njëherë asetet e saj me bikini nga karantina. Ajo e ka postuar pothuajse përditë foto të nxehta nga vetizoli

Dhëndri i ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, sipërmarrësi Angjelin Serreqi është vendosur në fokus të një shkrimi të publikuar

Niko Jani, një nga legjendat e sportit në Durrës, mbush sot 64 vjeç.

Këngëtari Aleksandër Gjoka duket se është mjaft i revoltuar me kryeministrin Edi Rama sa i përket masave anti-koronavirus.

Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli tregoi se në muajin mars ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit, por që atëherë është shëruar pl