Të veshur kuq e zi, vogëlushët e kopshtit "Do Re Mi" përkujtojnë 28-29 nëntorin me një ekspozitë (FOTO & VIDEO)

27/11/2020 - 20:50

Fëmijët e kopshtit “Do Re Mi”, në Durrës, në kuadër të festave të nëntorit kanë organizuar një ekspozitë me makete mbi këtë temë shpalljen e pavarwsisw sw vendit dhe çlirimin e Shqipwrisw.

Vogëlushët janë veshur me ngjyrat e flamurit kuq e zi dhe në ambientet e Mauzoleumit të Dëshmorëve kanë pozuar me shqiponjën dy krenare që e kanë bërë me duart e tyre.

Një vit më parë, ata nuk mundën t’i gëzoheshin festave të Nëntorit për shkak të tërmetit të frikshëm, por këtë vit kanë festuar më të fortë e të gëzuar në ambientet e reja të kopshtit.

Për të ndezur edhe më shumë atmosferën, ata kanë recituar poezinë e famshme të Pashko Vasës “O moj Shqypni”.  

Ju ftojmë të dëgjoni videon me interpretimet e fëmijëve me vargjet e të madhit Pashko Vasa.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tuna Sejdi dhe Patris Berisha kanë qenë çifti më i diskutuar në mediat rozë këto kohët e fundit.

Çdo 14 shkurt dyqanet e luleve kanë më shumë shitje, restorantet më shumë rezervime dhe të gjithë po mendohen si të surprizojnë dikë.

Agron Duka ka festuar ditëlindjen e tij të 63-të, ditën e sotme.

Si gjithmonë, kundër rrymës! Emmanuel Adebayor, futbollisti nga Togo, i cili ka qenë pjesë e skuadra të mëdha europiane Arsenal, Manchest

Pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë, Donald Trump iu kthye pasionit të tij të vjetër; golfit.

Flokët që këputën, maja apo rrënjë të ashpra nuk janë kurrë një eksperiencë e këndshme.

Një dashamirës i maceve që gjeti një kotele të vogël të varrosur në dëborë mendoi se ishte e humbur, por më vonë zbuloi se ishte një nga

Anwar Hadid u rikthye për të punuar në Londër ditën e mërkurë, pasi u kthye nga udhëtimi i tij në Meksikë me të dashurën e tij, Dua Lipa.

Një vajzë 10-vjeçare ka humbur jetën në spitalin Di Cristina në Palermo, për shkak të një sfide në "Tik Tok".