Të zgjohesh milioner!

10/10/2019 - 10:56

Disa persona duhet të punojnë shumë fort për të pasur një gjendje të mirë ekonomike, e të tjerët thjesht kanë fat.

I tillë është rasti i një personi të paidentifikuar i cili ka fituar çmimin e parë në “Euromillions” duke rrëmbyer një çmim prej 170 milionë paund.

Një shifër kjo rekord në Britani e cila e bën fituesin pjesë të listës së 1000 personave më të pasur. Fituesi i 170 milion paundëve konkurron edhe yjet botëror që sipas Forbes ishin më të pasurit në një vit, përfshirë këtu Sir Tom Jones, Calvin Harris dhe Ed Sheeran me 160 milion paund.

Jo vetëm kaq, mbajtësi i biletës ka thyer rekordin e mëparshëm të vendosur nga Colin dhe Chris Weir që u bënë fituesit e 161 milionë paundëve në Lotarinë Britanike në vitin 2011.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një deklaratë, Buckingham Palace njofton se Princi Harry dhe Meghan kanë humbur titujt e tyre mbretëror dhe nuk do të marrin më fonde

Mendoni një pengesë të gjatë prej 9 kilometrave që ndihmon në mbrojtjen e qytetit nga ujërat e përmbytjes gjatë stuhive të ashpra si Sand

Khagendra Thapa Magar, burri më i shkurtër në botë ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare.

Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS me qendër në Britaninë

Një grua është bërë lajm i ditës në Britaninë e madhe nga gazeta

Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, Harry dhe Meghan është në proces mbylljeje, pas spekulimeve që çifti nuk ka ndë

Për disa njerëz, pasuria është rezultat i një pune të palodhur, ndërsa për disa të tjerë, mjafton ta mendojnë dhe ditën tjetër janë të pa

Disa udhëtarë mbetën të plagosur pasi një dallgë e madhe u përplas në dritaret e trenit, në një kohë kur Britania po përballet me një mot

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar gjatë një ndeshje amatore futbolli në Meksikë, ku tifozë të irrituar kaluan rrethimin dhe tentu

Kur tri vjet më parë nisi kjo çështje, u duk se Teo Hernandez mund ta pësonte.