Tenori i famshëm italian rrëfen si u prek nga koronavirusi

26/05/2020 - 21:32

Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli tregoi se në muajin mars ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit, por që atëherë është shëruar plotësisht.

Ai foli para gazetarëve jashtë një spitali në Pisa, ku shkoi për të dhuruar gjak për kërkime mbi trajtimin eksperimental të plazmës për pacientët me COVID-19, njoftoi agjencia italiane e lajmeve, ANSA.

Artisti 61-vjeçar tha se gjithashtu u infektuan dhe bashkëshortja dhe dy fëmijët, por askush në familje nuk u sëmur rëndë.

“Vetëm pak temperaturë ose pothuajse fare”, theksoi ai.

“Bëra një test dhe rezultova pozitiv. Sinqerisht kur e zbulova, më 10 mars, bëra not në pishinë, sepse ndihesha mirë”, shtoi Bocelli.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grua në Britaninë e Madhe, thotë se ende i ushqen vajzat e saj me qumësht gjiri, pavarësisht faktit se ato janë respektivisht, katër

Mëngjesin e 6 korrikut, në moshën 92-vjeçare, u shua kompozitori i njohur italian, Ennio Morricone.

Meghan Markle dhe Princ Harry mbyllën zyrtarisht fondacionin e tyre ‘SussexRoyal’ duke paraqitur dokumentat e tyre në Londër.

Vdes në moshën 92-vjeçare kompozitori dhe dirigjenti i orkestrës italiane Ennio Morricone.

Yndyra e flokëve mund të jetë një problem i madh nëse nuk tregohet kujdesi i duhur.

Është vetëm 12 vjeçe dhe ka fituar një listë të gjatë çmimesh të ndryshme falë zërit të saj të bukur.

Përkundër besimit që kemi thuajse të gjithë, lëkura e thatë nuk është vetëm problem gjatë dimrit.

Ka rezultuar pozitive me Covid-19 Kimberly Guilfoyle, e fejuara e Donald Trump Jr, e cila është edhe pjesë e stafit të fushatës për rizgj

Rishfaqja e një zogu që mendohej se u zhduk para 100 mijë vitesh ka tronditur shkencëtarët.