Tërmeti shkatërrimtar, Bebe Rexha niset drejt Shqipërisë (VIDEO)

02/12/2019 - 09:39

Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit në Shqipëri, i cili shkaktoi vdekjen e 51 njerëzve dhe plagosjen e shumë të tjerëve, shumë personazhe të famshëm kanë dhënë kontributin e tyre me ndihma financiare.

Edhe Bebe Rexha njoftoi disa ditë më parë që do të jetë në Tiranë e Durrës shumë shpejt, dhe ajo duket se e ka mbajtur premtimin e saj. Nëpërmjet një videoje të postuar në Instagram këngëtarja shqiptare me famë botërore thotë se po niset së bashku me babain e saj drejt Shqipërisë.

"Qëllimi im është të ndërgjegjësoj mediat botërisht", thotë Bebe. "Babi dhe unë po bëhemi gati për të shkuar në aeroport".
Edhe shumë figura të famshme shqiptare kanë dhënë ndihmën e tyre në këtë katastrofë natyrore, përmendim këtu Rita Orën, Dua Lipën e shumë të tjerë.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr

Deputeti Selami Jenishehri ka lënë gojëhapur të gjithë publikuan teksa është shfaqur me një model të ri flokësh.

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, që njihet ndryshe me emrin e artit Stresi, ndodhet prej kohësh në një raport të komplikuar me bukuroshen

Masat e forta shtrënguese të marra nga qeveria për parandalimin e koronavirusit kanë paralizuar dhe “infektuar” disa nga sektorët e ekono

Një mjek i cili nuk ka përdorur sapun dhe shampo për 4 vite i ka lënë gojëhapur të gjithë teleshikuesit në New York.

Muzeu i Luvrit, i cili shumëfishoi ofertën e tij në internet dhe rrjetet sociale gjatë kohës së izolimit, u mbështet masivisht nga 10,5 m

Me këtë pamje të re, ylli i futbollit Cristiano Ronaldo është shfaqur për herë të parë në vitin 2003 kur sapo ishte transferuar tek Manch

Tatler, një revistë britanike, publikoi disa informacione në lidhje me mënyrën si Kate Middleton po përballon situatën e tanishme, që mes

Kylie Jenner ka treguar edhe njëherë asetet e saj me bikini nga karantina. Ajo e ka postuar pothuajse përditë foto të nxehta nga vetizoli