Tërmeti tmerron “live”gazetaren në studion e lajmeve (VIDEO)

21/09/2019 - 21:37

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë me epiqendër në Detin Adriatik tronditi ditën e sotme Shqipërinë. Mësohet se tërmeti ka shkaktuar persona të lënduar dhe dëme materiale në disa qytetet të vendit. Tërmeti i fuqishëm u ndje dhe në Tiranë, duke bërë që qytetarët të dalin jashtë banesave.

Ndërkohë, gjatë lëkundjeve të tërmetit gazetarja e një televizioni ka kaluar momente frike teksa ishte “Live” duke transmetuar edicionin e lajmeve. Por, dhe pse tronditjet ishin të forta gazetarja mundi të transmetonte lajmet deri në momentin e ndërprerjes së edicionit. Sipas IGJEUM, ky është tërmeti më i fortë i regjistruar në 20-30 vitet e fundit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ava Karabatic është një ish-modele e Playboy, e cila së fundmi ka vendosur t'i befasojë të gjithë, pasi do të kandidojë për Presidente e

Humbja e një prindi është gjithmonë e vështirë për t’u pranuar dhe mësuar.

Një kompani udhëtimi po punëson deri në 10 persona për të qëndruar në disa nga pronat më luksoze në botë, për të tërhequr blerës të pasur

Supermodelja Bella Hadid është shpallur gruaja më e bukur në botë.

Dukesha, Kate Middelton dhe Princi William kanë nisur turin e tyre në Pakistan.

Është cilësuar si fëmija më e bukur në botë dhe vjen nga Rusia.