Tetë politikanet më seksi në botë (FOTO)

18/10/2018 - 18:15

Nga Italia në Kanada, femrat që jua sjellim më poshtë, kanë punuar në nivele të ndryshme, qoftë në parlamente apo qeveri, ndërsa ajo për të cilën pajtohen të gjithë është se janë shumë atraktive.

Disa prej tyre janë përfshire ne skandalet me politikanët më me emër në botë.

Nicole Minetti

Nicole është një stomatologe, e cila në vitin 2009 ia kishte rregulluar dhëmbët ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi, të cilin e kishte sulmuar një mashkull në Milano duke ia thyer dhëmbët.

Nuk kaloi shumë kohë dhe ajo u anëtarësua në partinë e tij, madje duke siguruar një vend në parlament.

Nga politika u tërhoq pasi u përfshi në skandalin e thirrjes së femrave të reja në orgjitë e Berlusconit. U dënua edhe me burg, kurse më pas iu kthye profesionit të stomatologjisë dhe filloi të punonte si DJ. Në rrjetet sociale nuk heziton të publikojë fotografi provokuese.

Alina Kabaeva

Gjatë viteve 2007-2014 padyshim se politikanët në Dumën ruse e kanë pasur problem të përqendrohen, duke qenë se pranë tyre ishte ulur Alina.

Fituesja e dikurshme e Medaljes së artë Olimpike është paraqitur disa herë në ballinat e revistave me nam, si Vogue e Maxim.

Madje është spekuluar për një aferë ndërmjet saj dhe Vladimit Putinit, megjithëse zyrtarisht është hedhur poshte.

Maria Rosaria Carfagna

Mjafton vetëm një shikim ndaj bukuroshes italiane për ta mësuar arsyen pse ndodhet në këtë listë. Para se të fillonte të merrej me politikë, Maria ka qenë modele dhe prezantuese televizive.

Në politikë u përfshi në vitin 2004 dhe akoma është pjesë e saj. Me kalimin e viteve, dukja e saj është bërë më serioze dhe ajo tani mban flokë të shkurtra dhe veshje elegante.

Sethrida Geagea

Edhe pse tashmë është në moshë, kjo 50-vjeçare vazhdon të konsiderohet si një prej politikaneve më seksi në botë. Ka lindur në Ganë, ndërsa në Liban i hyri politikës pas arrestimit të burrit të saj në vitin 1994.

Në vitin 2005 u bë pjesë e parlamentit, ndërsa një kohë ka qenë edhe ministre.

Orly Levy

Ajo ka shërbyer në forcat ajrore izraelite, ka qenë modele dhe prezantuese televizive, ndërsa e ka studiuar Juridikun.

Pasi i përfundoi studimet filloi të merrej me politikë dhe shumë shpejt tërhoqi vëmendje falë bindjeve të saja të fuqishme të djathta.

Për shumëkënd, Orly është dëshmi se femrat mund të jenë të bukura, të mençura por edhe të gjenden në ushtri.

Sot Levy është 43 vjeçare dhe vazhdon të merret me politikë.

Toireasa Ferris

Ajo merret me politikë që nga mosha 18-vjeçare. Edhe pse ka pasur deklarata kundërthënëse, irlandezja Ferris e ka pasur mbështetjen e popullit dhe është zgjedhur si përfaqësuese në Parlamentin evropian.

Ruby Dhalla

Gjatë viteve 2004-2011, Partia Liberale e Kanadasë ka pasur pjesëtaren më atraktive në historinë e vet. Në rini, Ruby ka fituar në shumë gara të bukurisë, ndërsa pas shkollimit filloi të merrej me politikë.

Mirëpo, në vitin 2014 u përfshi në një skandal dhe u tërhoq nga politika, kurse pjesë e partisë u bë kryeministri aktual i Kanadasë, Justin Trudeau.

Eva Kaili

Politikania greke tërheq vëmendjen e meshkujve në vendin e saj. Karrierën e ka nisur si gazetare dhe prezantuese e lajmeve.

Eva ka kryer studimet e Arkitekturës, prandaj edhe ajo është dëshmi se bukuria dhe mençuria mund të shkojnë bashkë.

Pas disa vitesh në parlamentin grek, tani është zgjedhur të jetë pjesë e Parlamentit evropian.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e famshme Heather Locklear sërish ka probleme psikike dhe për këtë ka përfunduar në spital.

“Il Barone Rampante”, shqipëruar “Baroni mbi pemë”, është libri që ka frymëzuar që nga koha e fëmijërisë, arkitektin e famshëm italian St

Gazetari i njohur Blendi Fevziu nuk e ka ekspozuar shumë vajzën e tij të madhe Mishel në rrjete sociale.

Një atlete ka marrë mijëra dollarë nga donacionet pasi deklaroi se prindërit e mohuan kur zbuluan se është lesbike.

Fatkeqësisht, të ngrihesh në detyrë është më tepër një art se një shkencë.

Bëhuni gati për një përballje titanësh në vitin 2019.

Një balenë e ngordhur në bregun e Indonezisë është gjetur me mbetje plastike në stomak, përfshirë 115 gota.

Pranvera Borakaj është përballur me një situatë shumë të sikletshme gjatë një prej transmetimeve të emisionit të mëngjesit ‘7 pa 5’ në “V

Gjashtë persona ndodheshin të bllokuar në ashensor kur po binte plot 84 kate në Çikago.

Jeni supersticiozë dhe i frikësoheni të martës? Ne po ju ndihmojmë duke luftuar të paktën frikën që keni nga dita e sotme.