Themeluesi i Top Medias, Dritan Hoxha, do të mbushte sot 51 vjeç

16/10/2019 - 14:04

16 tetori për Top Median, nuk është vetëm një festë tradicionale për ditëlindjen e Tanit, por është festa e madhe e fillimit të një sezoni të ri televiziv:

Më shumë prodhime të reja, me investime në teknologji, me idetë dhe risitë që e kanë karakterizuar gjithmonë këtë shtëpi mediatike, sfida për të qenë të parët nxjerr në pah punën profesionale dhe me pasion të të gjithëve.

Kur Tani krijoi Topin, qëllimi i ëndrrës së tij ishte jo vetëm krijimi i grupit më të madh mediatik, por edhe nxitja e zhvillimit të medias në Shqipëri. Krijimi i një zëri për publikun. Topi do të fliste dhe flet me zërin e shqiptarëve kudo ndodhen.

Prandaj dhe misioni dhe ëndrra vazhdon. Për të qenë të parët dhe më të mirët për median më të fuqishme si burim informacioni dhe si prodhuesja më e madhe e programeve me karakter politik, hetues dhe argëtues.

Prandaj 16 tetori është për ne një ditë feste. Sepse kemi shumë për të festuar. Por mbi të gjitha festojmë atë që Tani donte, prezencën e të gjithë publikut, në numrin një të  telekomandës.

Sepse Tani ishte i ndërgjegjshëm se investimet e tij në media do të çoheshin përpara nga njerëzit, te të cilët ai përpiqej të injektonte pasionin e tij.

Së bashku me ëndrrën e tij sot ka marrë jetë ëndrra e shumë gazetarëve, operatorëve, regjisorëve, autorëve dhe artistëve.

Lë të festojmë së bashku ditëlindjen e Tanit të Topit dhe një sezon televiziv plot risi!

/Marrë nga Top Channel

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një kompani amerikane ka bërë një ofertë pune shumë të çuditshme.

Miliarderi Mohamed Hadid është aq i varfër sa nuk ka para për të shembur rezidencën e tij në Bel Air, deklaroi avokati i tij në gjykatë t

Shumëkush që do të niset me pushime, mendon për atë shtratin e madh e të butë, për një gjumë të qetë, për ato çarçafët tërheqës që thuajs

Alfi Perkins, një student 19-vjeçar që talli futbollistin e Aston Vilas për vdekjen e vëllait të vogël, ka pësuar aksident.

New York-u, një nga qytetet më të mëdha në botë, e tepër të njohur për gamën shumë-ngjyrëshe të restoranteve, ka mes tyre “Dua Kafe”, një

Nëse do të kishte një listë të problemeve më të urryera estetike, rrudhat pa dyshim që dotë  ishin në krye.

Në dashuri Luanët janë besnikë dhe kanë nevojë të paparë të marrin të njëjtën gjë për partnerin e tyre.

Përpjekja e një zjarrfikësi për të ringjallur një mace u bë virale në internet.

Një djalë i ka propozuar të dashurës duke u ulur në gjunjë mbi tavolinën e sërfit.

Një nënë e re kishte rënë në hall pasi i biri ishte fiksuar aq shumë me flokët e saj saqë nuk flinte dot pa to.