Themeluesi i Top Medias, Dritan Hoxha, do të mbushte sot 51 vjeç

16/10/2019 - 14:04

16 tetori për Top Median, nuk është vetëm një festë tradicionale për ditëlindjen e Tanit, por është festa e madhe e fillimit të një sezoni të ri televiziv:

Më shumë prodhime të reja, me investime në teknologji, me idetë dhe risitë që e kanë karakterizuar gjithmonë këtë shtëpi mediatike, sfida për të qenë të parët nxjerr në pah punën profesionale dhe me pasion të të gjithëve.

Kur Tani krijoi Topin, qëllimi i ëndrrës së tij ishte jo vetëm krijimi i grupit më të madh mediatik, por edhe nxitja e zhvillimit të medias në Shqipëri. Krijimi i një zëri për publikun. Topi do të fliste dhe flet me zërin e shqiptarëve kudo ndodhen.

Prandaj dhe misioni dhe ëndrra vazhdon. Për të qenë të parët dhe më të mirët për median më të fuqishme si burim informacioni dhe si prodhuesja më e madhe e programeve me karakter politik, hetues dhe argëtues.

Prandaj 16 tetori është për ne një ditë feste. Sepse kemi shumë për të festuar. Por mbi të gjitha festojmë atë që Tani donte, prezencën e të gjithë publikut, në numrin një të  telekomandës.

Sepse Tani ishte i ndërgjegjshëm se investimet e tij në media do të çoheshin përpara nga njerëzit, te të cilët ai përpiqej të injektonte pasionin e tij.

Së bashku me ëndrrën e tij sot ka marrë jetë ëndrra e shumë gazetarëve, operatorëve, regjisorëve, autorëve dhe artistëve.

Lë të festojmë së bashku ditëlindjen e Tanit të Topit dhe një sezon televiziv plot risi!

/Marrë nga Top Channel

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bernie Ecclestone do të festojë në tetor 90 vjetorin, por përvecse është gjysh dhe stërgjysh, tani është bërë sërish baba.

Djali i akademikut të njohur Moikom Zeqo, Epidamn Zeqo, nga studio e “Historia ime”, foli këtë të premte për humbjen e parakohshme të të

DASHI: Si impulsivë, spontanë dhe me reflekse të shpejta, pjesëtarët e kësaj shenje janë inteligjentë dhe aktivë, kështu

Zonja e parë e Shtëpisë së Bardhë, Melania Trump është mjaft e njohur për gardërobën e shtrenjtë, por nuk janë vetëm rrobat e saj që janë

Mark Wahlberg ka bërë një njoftim që ka befasuar të gjithë ndjekësit e tij.

Turistet në plazhin Myrtle Beach, në SHBA, kanë asistuar në një skenë të pabesueshme.

Kate Middleton paralajmëroi Princin Harry të mos nxitonte të martohej me ‘krejtësisht të ndryshmen’ Meghan Markle, sipas librit të botuar

Ushtrimi i aktivitetit fizik gjatë shtatzënisë ndikon pozitivisht në shëndetin e bebes.

Këngëtari August Alsina ka bërë një deklaratë të fortë gjatë një interviste për “The Breakfast Club”.

Aktorja Olta Gixhari është duke shijuar pushimet në plazhet spanjolle , ndërsa është në pritje të një fëmije.