Theu karantinën, ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen: Jam një idiot

07/04/2020 - 14:18

Ministri i Shëndetësisë në Zelandën e Re ka dhënë dorëhqejen, pasi theu karantinën. David Clark e pranoi se kishte shkuar në plazh me familjen, duke udhëtuar për 20 kilometra.

Clark ka dhënë dorëheqjen, gjë që nuk është pranuar nga kryeministrja Jacinda Ardern, pasi sipas saj kjo është një kohë pandemie dhe ekipi duhet të qëndrojë i bashkuar.

Mjek me profesion, David Clarke edhe më herët ishte fotografuar duke ecur me biçikletë, ndërsa këtë herë e ka quajtur veten idiot për veprimin e tij.

"Në një kohë kur ne po kërkojmë nga banorët e Zelandës së Re që të bëjnë sakrifica historike, unë e braktisa ekipin. Kam qenë idiot dhe e kuptoj pse njerëzit do të zemërohen me mua. Si ministër i Shëndetësisë, është përgjegjësia ime që jo vetëm t'i ndjek rregullat, por të jap një shembull për Zelandën e Re. Unë i kërkova falje kryeministres për mungesën e gjykimit dhe i ofrova asaj dorëheqjen", tha Clark në një deklaratë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të

Pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar p

Marco e Dario Zappa janë muzikantë nga Zvicra, prej vitesh të pranishëm me koncertet e tyre në Shqipëri dhe në Ballkan.

Kryemyftiu i Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi, është martuar me një vajzë 50 vjet më të re.

Nik Kirgios, është padyshim një nga tenistët më funny në historinë e këtij sporti tepër popullor.

Pak ditë më parë qarkulluan online disa foto të disa bisedave, ku mendohej se ishte Kejvina Kthella dhe një mashkull që i ofronte 5 mijë

Një grua 126-vjeçare është bërë personi më i vjetër në botë që ka mundur COVID-19, të paktën sipas dokumenteve zyrtare.

Khloe Kardashian postoi të premten disa foto në Instagram ku shihej me një “look” të ri.

Aktorja e njohur Marjana Kondi rrëfeu së fundmi pengun e saj më të madh në jetë. Ajo ka treguar se peng i ka mbetur fakti që përveç vajzë