Tmerr tek vizitorët, tigri vret gruan brenda kopshtit zoologjik

04/07/2020 - 20:52

Një grua 55-vjeçare është vrarë nga një tigër në kopshtin zoologjik të Zyrihut. Viktima që punonte në përkujdesjen e kafshëve është sulmuar dhe kafshuar për vdekje nga një tiger Siberian brenda rrethimit  të felinit, bën me dije agjencia zvicerane e lajmeve Keystone-Ats.

Mbi ngjarjen tragjike është hapur tashmë një hetim. Episodi ndodhi rreth orës 13:30. Pas alarmit dy skuadra kanë mbërritur menjëherë për ta larguar kafshën dhe për të ndihmuar gruan, por ajo kishte vdekur në vend. Tigri nuk kishte dhënë më herët shenja agresiviteti. Në njoftim thuhet se është ngritur një grup mbështetës për vizitorët dhe stafin që kanë parë skenën e rëndë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje thuajse e pabesueshme ka ndodhur në Tecamac të Meksikës, ku një vajzë 12-vjeç dhe një djalë 15 vjeç kanë sjellë në jetë një d

Një person në California, SHBA, i cili ishte “i frikësuar për të shkuar në shtëpi për shkak të Covid” jetoi i fshehur në Aeroportin O’Har

Ish-zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump ka dhënë mesazhin e saj të lamtumirës në prag të largimit nga Shtëpia

Arkeologët tashmë do të kenë mundësi të kuptojnë më mirë Tempullin e Kukulcan pasi një investigues pati mundësinë të filmonte brenda stru

Në një zonë lindore të Turqisë, trashësia e dëborës ka shkuar deri në pesë metra.

Siç dihet tashmë nga eksperienca e këtyre muajve të pandemisë, por edhe nga protokollet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), si

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, rrallëherë publikon foto familjare, por këtë herë e ka thyer këtë rregull.

Ka befasuar deklarata e një prifti ultra-ortodoks në Izrael, i cili u tha ndjekësve të tij se vaksina anti-Covid i bën njerëzit “gay”.

Rejhan Sjunger është vetëm 14 vjeç dhe ka ngritur në këmbë jurinë e kompeticionit muzikor për fëmijë në Suedi.

Gjatë një mësimi në internet me studentët, një profesor nga Akademia e Arteve të Bukura të Urbinos në Itali, vendosi një video për të për