Tmerri në varrezat e Elbasanit: S’po gjejmë varret e të afërmeve tanë, u neveritëm!

22/07/2018 - 17:08

Sikur të mos mjaftonte vetëm problemi për të gjetur tokë të lirë për varre, këtij telashi i shtohet edhe problemi i mosmirëmbajtjes së varrezave.

Në qytetin e Elbasanit është evidentuar një problem i madh përgjatë sipërfaqes së varrezave: gjarpërinj dhe minj masivë që “bëjnë” festë nëpër varre.

Sipas qytetarëve, kjo vjen si shkak i neglizhimit të punëtorëve për të hequr barin dhe mospastrimin e kësaj hapësire.

Një qytetare ka shkruar për JOQ.al:

Përshëndetje JOQ! Desha të ndaj një shqetësim që na mundon prej afro 2 vitesh, por dy muaj e fundit nuk është thjesht shqetësim, por tmerr! Në këtë Shqipërinë tonë të fëlliqur nuk mjaftojnë vetëm telashet dhe sikletet me të gjallët por edhe me të vdekurit.
Nuk shkohet dot në varrezat e qytetit të Elbasanit sepse bari po arrin lartësinë e pemëve.
Çdo muaj paguajmë persona që punojnë privatisht se bashkia nuk vë dorë në atë që është minimale: heqja e barit!
S’po gjejmë varret e të afërmeve tanë, u neveritëm duke parë gjarpërinj e minj gjithandej dhe ndërkohë punonjësit e bashkisë vetëm detyrën që nuk po e bëjnë.
Pastrojnë vetëm fasadën kryesore e kushedi ku shkojnë gjatë ditëve të punës, e si përfundim kusuret i heqim ne, të gjallët dhe të vdekurit!” /JOQ/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një video intime midis Nicole Scherzinger dhe Luis Hamilton është hakuar dhe shpërndarë gjerësisht në internet.

Duket se ende nuk janë shuar tensionet mes kunatave mbretërore angleze Kate Middleton dhe Meghan Markle, aq sa bashkëshortët e tyre respe

E ka pritur gjithë shpresë kthimin e tij në shtëpi, duke qendruar pranë hyrjes kryesore gjatë gjithë kohës që zhvilloheshin kërkimet në k

Aktori Florjan Binaj ka treguar historinë e propozimit që i bëri bashkëshortes së tij Sadina 15 vite më parë, në një rrëfim tepër të veça

Ornela dhe Arbri ishin çifti i parë që hapi episodin e kësaj të diele në “Lufta e Nuseve 5”, në Tv Klan.

Në mediat sportive të vendit është dhënë lajmi se kapitenja e ekipit kombëtar të volejbollit të femrave, Erblina Bici ka thënë "PO" pas p

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, Xhixhi Bekali nëpërmjet një rrëfimi të publikuar së fundmi nga “Striripesurse” ka folur për të kalua

Një grua në SHBA, njoftoi policinë e Athens-Clarke, Atlanta se grabitësit i kishin vjedhur makinën bashkë me foshnjen 11 muajshe brenda.

Kim Kardashian e ka ekzagjeruar me vjeshjen e saj të fundit.

Çdo shenjë zodiakale ka veçantitë që e përfaqësojnë, sikurse edhe anët e tyre të errëta.