Tri gënjeshtrat më të zakonshme të grave

30/06/2020 - 10:17

Megjithëse në pjesën më të madhe të rasteve jemi në përputhje me atë që themi, ka disa raste kur themi diçka që është krejtësisht ndryshe nga ajo që bëjmë. Këtu janë gënjeshtrat e vogla që femrat përdorin për t’u ndier më pak fajtore:

“Të hënën do filloj dietën”

Ju jeni të vetëdijshëm që jeni duke marrë shumë yndyrë dhe se aleatët tuaj më të mirë janë sallata dhe domatet, por megjithatë insistoni të hani ushqime jo të shëndetshme dhe për të mos u ndier keq thoni “Të hënë do filloj dietën”. Kjo është një gënjeshtër, sepse ajo e hënë nuk vjen kurrë.

“Do shoh ish-in tim, por asgjë nuk do të ndodhë”

Ju jeni ndarë me ish-in tuaj, keni qarë dhe kur më në fund po gëzoni jetën tuaj, ish-i juaj ju telefonon, ju flisni normalisht, por kur ai kërkon që ju ta takoni i thoni vetes “Do përballem me ish-in tim, por asgjë nuk do të ndodhë”. Të gjithë e dimë se ka një shans 90% që kjo dalje e padëmshme do të kthehet në diçka tjetër. Mos e tradhtoni veten.

“Unë nuk jam e zemëruar”

Nga shprehja “Unë nuk jam e uritur” vjen “Unë nuk jam e zemëruar” dhe ka nga ata që e kuptojnë se në realitet jeni, por shmangni ndonjë diskutim në lidhje me këtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shfaqen delfinët në bregdetin e Currilave në Durrës!

Një ngjarje tragji-komike i ka ndodhur një gjermani, i cili kishte zgjedhur të kalonte pushimet në Ulqin.

Zindzi Mandela, vajza e udhëheqësve të Afrikës së Jugut Nelson dhe Winnie Mandela, ka ndërruar jetë papritur në moshën 59-vjeçare.

Ndahet nga jeta Kelly Preston, bashkëshortja e John Travolta.

Një familje e njohur aktorësh në Indi ka rezultuar pozitive nga testi i koronavirusit Covid-19.

Nëse do të ishte gjallë, Princeshë Diana do të ishte sot 59 vjeçe.

Rober Irwin është një figurë e njohur televizive në Britaninë e Madhe.

Ndërkohë që të gjithë instancat shtetërore e shëndetësore po bëjnë thirrje për distancim social, në veçanti në klube e lokale, me sa duke

Një protestë e pazakontë është shënuar në Hamburg të Gjermanisë, ku punëtoret e seksit kanë kërkuar që bordellot të mos mbyllen në periud

Të gjitha femrat e dinë që kurrsesi nuk mund të ndodhë që puçrrat, pikat e zeza dhe ato dhjamore të bardha të zhduken brenda natës, por m