Tri këshilla për vajzat që i lë i dashuri gjatë verës

20/08/2018 - 14:40

Nëse një çift ndahet në stinën e verës, duke prishur planet që kishin bërë së bashku për pushime, sipas ekspertëve, duhet të veprojnë kështu:

1. Shfrytëzoni kursimet që keni mbledhur

Nëse ndiheni keq, që ju prishën planet, mos u shqetësoni fare. Shfrytëzoni kursimet që keni mbledhur deri më tani dhe mos u mendoni gjatë për çmimet e pushimeve. Nëse ai u largua nuk është fundi i botës, pasi mund t’i përballoni vetë gjërat.

2. Mblidhni shoqërinë

Edhe nëse mund t’i keni lënë pas dore, siç bëjnë femrat kur janë të lidhura, ka ardhur momenti t’ia dini vlerat shoqërisë. Organizohuni nëpër fundjava me to dhe udhëtoni në ndonjë vend interesant. Nuk do ia ndjeni mungesën atij që ju la pikërisht në stinën e verës.

3. Largohuni nga rrjetet sociale

Edhe pse në ditët e sotme është e vështirë për t’u larguar nga rrjetet sociale, mjafton të përpiqeni. Kjo gjë do ju ndihmojë të mos shikoni ndonjë postim të ish-it tuaj dhe mos t’ja jepni as atij kënaqësinë të shikojë se ku po argëtoheni ju. Prandaj, vajza mos e vrisni fare mendjen, bëni qejf edhe pa partner!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Volejbollistja shqiptare e talentuar, Erblina Bici, vetëm 2 javë më parë, fitoi Kupën e italisë me skuadrën e saj Igor Volley N

Drini Zeqo është një ndër personazhet më simpatikë dhe më të pëlqyer nga femrat, e ndonëse është komentuar shpesh për lidhje dashurie, at

Luana Vjollca ka uruar në një mënyrë shumë të veçantë 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Historia që mbylli puntatën e shtatë të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e dashurisë së Erjonit dhe Emit.

Ju do të keni mundësinë të shijoni një pamje mahnitëse këtë javë, pasi 'super snow moon' e rrallë do shfaqet në qiell gjatë natës.

Eneda Tarifa mbetet prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun, këngët e të cilës janë kthyer në hite dhe i dëgjojnë të gj

Ky është momenti tronditës kur një shtëpi shpërtheu pasi burri që jetonte atje, i vuri flakën teksa brenda saj gjendeshin ai dhe ish-bash

Diego Simeone rinovoi me Atletico Madrid deri në vitin 2022, por ajo që ka zbuluar media spanjolle “AS” është një bombë e vërtetë.Paga e

Meghan Markle do të kthehet në ekranin e madh.

Klaudia Pepa tërheq gjithnjë vëmendjen me postimet në Instagram dhe kështu ndodhi edhe mbrëmjen e djeshme kur për Shën Valentin balerina