Tri sinjalet e fshehta që tregojnë se trupi ka nevojë për ndihmën tuaj

16/09/2019 - 12:38

Të gjithë sot kanë një jetë të mbushur me angazhime të shumta, që ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin e përgjithshëm tonin. Ndodh që edhe nëse flemë për 7 apo 8 orë, sërish ditën e nesërme ndihemi të lodhur. E gjithë kjo vjen për shkak të stilit të jetesës dhe shpesh trupi mund të na japë shenja se ai ka nevojë për ndihmën dhe kujdesin tonë.

1. Nëse ankoheni shpesh nga ngërçet në këmbë që ju shkaktojnë dhimbje kjo do të thotë se trupi po ju jep një sinjal se keni mungesë magnezi dhe kaliumi. Duhet të shtoni më shumë spinaq dhe perime jeshile në dietën tuaj.

2. Nëse ndiheni gjithmonë të lodhur do të thotë se duhet të ndryshoni menjëherë dietë. Në vend që të konsumoni karbohidrate që ju ngopin shpejt, duhet të hani diçka tjetër si oriz apo perime jeshile.

3. Nëse keni lëkurë të pastër dhe keni pak kohë që ju janë shfaqur akne do të thotë se po vuani nga stresi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Padia e këngëtares Besa Kokëdhima ndaj emisionit "Thumb On", është diskutuar në puntatën e sotme, ku të ftuar ishin gazetarët Bledian Kok

Së fundmi ish-lojtari i kombëtares angleze Paul Gascoigne, i njihur për raportin e keq që ka me alkoolin, është futur në një dyqan dhe ka

Një adoleshente në Florida ka humbur jetën nga "sëmundja e puthjes", ose siç njihet ndryshe mononukleoza.

Modelja Xhesika Berberi ishte e ftuar në emisionin "Shiko Kush LUAN" në Top Channel mbrëmjen e të shtunës.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar një hajdut fatkeq, i cili me motor ndalon pranë një banesë për të vjedhur një pako të lënë para derës.

Akademia e bukurisë “Nina Lyxury” në Durrës është solidarizuar më situatën e rëndë në të cilën ndodhet vendi prej të martës së 26 nëntori

Kur vjen fundi i vitit shumë persona shpresojnë që viti pasardhës të jetë më i suksesshëm dhe i mbarë. Çelësi i suksesit për të pasur një

Syzet e kitaristit të grupit të famshëm 'The Beatles’ janë shitur ditën e djeshme në një ankand në Londër më shifër të çmendur.

Edhe pse muaji dhjetor është i mbushur me festa gazmore, jo të gjithë mund të jenë të lumtur. Fundja, dimri është stinë e ashpër.

Duket sikur ka dalë nga një film i James Bond, por koncepti mund edhe të tregojë se e ardhmja e superjahteve është edhe nënujore.