Truku me lëvoren e bananes bën mrekulli për këmbët tuaja

24/11/2020 - 14:45

Një truk shumë praktik me lëvoren e bananes mund të bëjë mrekulli për këmbët tuaja. Aminoacidet dhe vitaminat me të cilat bananja është e pasur, bëjnë që këmbët e çara dhe të thata të bëhen shpejt të lëmuara dhe të buta.

Qëroni një banane dhe grijeni atë. Fërkojini këmbët me pjesën e brendshme të lëvores së bananes. Shpëlajini me ujë të vakët ose lani në një legen me ujë në të cilin keni trazuar pak pluhur pjekjeje.

Pastaj vendosni locionin që përdorni normalisht dhe vendosni çorape të thata.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas shpalljes si president i Joe Biden, Ivana Trump, bashkëshorti i saj dhe Donald Trump janë larguar nga Washingtoni në Florida, duke lë

Vladimir Putin ditët e fundit është në qendër të vëmendjes së mediave rozë pas zbulimit të vajzës së tij sekrete.

Këngëtari polifonik, Guri Rrokaj i ka kushtuar një këngë Presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan.

Një ceremoni e cila kishte shumë pak persona dhe ndër të tjera ajo që ra në sy, ishte veshja lejla që kishin zgjedhur disa nga gratë më t

Këngëtarja Fjolla Morina ishte padyshim një nga personazhet më të përfolur të 2020-të.

23-vjeçarja Victoria Strauss ka vdekur në një aksident të frikshëm në Ohio, të SHBA, teksa tentonte të paguante parkimin me kartën e saj.

Autopsia ka zbuluar të vërtetën e vdekjes së modeles Alexis Robinault Sharkey, trupi i së cilës u gjet pa shenja jete në një rrugë në Tex

Tiffany Trump, vajza më e vogël e ish-presidentit amerikan, Donald Trump është fejuar me të dashurin e saj, Michael Boulos.

Avokatët e Dukeshës së Sussex, Meghan Markle kanë deklaruar se padia kundër tabloidit "Associated Newspapers" për shkelje të privatësisë

Viti 2021 pritet të jetë shumë më ndryshe se viti pandemik që lamë pas, për shkak të të cilit u anuluan shumë prodhime kinematografike os