Trump braktis Harry-n dhe Meghan: Nuk financojmë, nëse qëndroni në SHBA, paguani vetë!

30/03/2020 - 09:32

Presidenti Donald Trump thotë se nuk do të mbështesë ligjin për sigurinë e Princit Harry dhe Meghan, të zhvendosur nga Kanada për në SHBA. Trump tha në një mesazh në Twitter se ai ishte “një mik dhe admirues i shkëlqyeshëm i Mbretëreshës dhe Mbretërisë së Bashkuar”, por shtoi: “Ata duhet të paguajnë!”

Çifti tha që ata nuk kishin plane për të kërkuar siguri të financuar nga publiku në SHBA. Ata raportohet se janë zhvendosur në Kaliforni, në mes të shpërthimit intensiv të koronavirusit.

Ata zyrtarisht do të tërhiqen si anëtarë aktivë të familjes mbretërore më 31 mars dhe nuk do të kryejnë më detyra në emër të Mbretëreshës, por këto aranzhime do të rishikohen pas një viti.

Në një deklaratë të lëshuar përmes një zëdhënësi të Dielën, çifti tha: “Duka dhe dukesha nuk kanë plan të kërkojnë nga qeveria amerikane burime të sigurisë. Janë bërë aranzhime të sigurimit të financuar nga privatët”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vdekja tronditëse e George Floyd, afro-amerikanit që u vra nga policia gjatë arrestimit ka shkaktuar një reagim të jashtëzakonshëm në SHB

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po ndërton një jaht madhështor i cili ka

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.

Revista Forbes përmes një artikulli ka pretenduar se Kylie Jenner nuk është më miliardere dhe se ajo ka gënjyer për shifrat e dhëna.

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 

Fotot e fundit të miliarderes së njohur, motrës së Kim Kardashian, Khloe kanë ngjalluar mjaft diskutime në rrjet.

Pas një operacioni të policisë nga Bosnja dhe Hercegovina, janë arrestuar plot 35 persona.

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr

Deputeti Selami Jenishehri ka lënë gojëhapur të gjithë publikuan teksa është shfaqur me një model të ri flokësh.