Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

U bë virale gjatë pandemisë, infermierja ngjitet në skenën e Sanremos

03/03/2021 - 16:36

Në Marsin e vitit të kaluar fotoja e një infermiereje e cila punon në një spital në Milani u bë virale në të gjithë botën. Infermierja 23-vjeçarja e quajtur Alessia Bonari shihet me shenjat e maskës në fytyrë dhe tepër e lodhur nga puna e mbingarkuar.

Fotoja e shpërndarë në të gjithë botën u bë një nga fytyrat simbolike të luftës kundër pandemisë. Mbrëmjen e djeshme Alessia i bë pjesë e Festivalit të Sanermos, ku dha dhe një mesazh të rëndësishëm.

“Situata është praktikisht gjithmonë e njëjtë si në atë kohë kur bëra atë fotografi, ne nuk duhet të lejojmë neglizhencën.  Të bashkuar me siguri do të kemi sukses”, u shpreh Alessia gjatë bisedës që bëri me producentin ekzekutiv të Sanremos, Amadeus.

Kujtojmë se Alessia disa kohë më parë i ka bërë një kërkesë lexuesëve në “Instagram” ku shprehet: Ne të rinjtë nuk jemi imun ndaj koronavirusit, ne gjithashtu mund të sëmuremi, ose akoma më keq.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Del në shitje shtëpia më e shtrenjtë në botë, e cila në treg kap shifrën e 500 milionë dollarëve sipas Daily Star.

Ditën e sotme, Princi Philip do të përcillet për në banesën e fundit. Ceremonia mortore, e cila do të bëhet në orën 15:00, me kohën lokal

E para lindi gjuha e më pas shkrimi, megjithatë kjo nuk do të thotë se duhet e mund të flasim për gjithçka.

Këngëtari me famë botërore, Justin Bieber, ka dhënë së fundmi një intervistë për revistën e njohur GQ.

Një 31-vjeçar nga qyteti i Breshias ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se kishte dhunuar të dashurën e tij për shkaqe xhelozie,

I ndjeri Princi Philip raportohet se ka pasur një marrëdhënie të shkëlqyer me Lady Dianën. Mediat e huaja kanë publikuar edhe letrat mes

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama do t’i bashkohet së shpejti Hollit Kombëtar të Famës të Grave, insti

Këto tri shenja karakterizohen nga një kuriozitet intelektual, por edhe zgjuarsi e madhe.

Anëtarët e Familjes Mbretërore treguan disa fotografi të papublikuara më parë të Dukës së Edinburgut, pas vdekjes së tij në moshën 99-vje

Felix Lalo është një nga të rinjtë më të famshëm në TikTok tani për tani.