U kap me pistoletë në “Audi Q7”, Fjolla Morina është 2-muajshe shtatzënë

21/09/2020 - 22:27

Që prej ditës së shtunë, këngëtarja e njohur nga Kosova Fjolla Morina, është nën arrest pasi u kap me një armë zjarri me 23 fishekë luftarakë, si dhe një pistoletë “çakmak”.

Ngjarja ndodhi në pikën kufitare të Morinës, ku Fjolla u arrestua së bashku me shoferin dhe një tjetër djalë që e shoqëronte, ndërkohë që çështja është në hetim e sipër.

Gjatë hetimit, ka dalë në dritë edhe një fakt tjetër për këngëtaren. Nga mediat, mësohet se Fjolla është shtatzënë në muajin e dytë. Kjo është zbuluar pas kontrollit në spitalin e Kukësit nga mjeku gjinekolog.

Pas arrestimit, këngëtarja kishte kërkuar ndihmë mjekësore dhe pas saj është mësuar se këngëtarja është dy muajshe shtatzënë.

Dëshmia e Fjolla Morinës një ditë më parë në polici

“Unë i ndërroj shpesh çantat dhe armën e kisha vënë disa kohë më parë, pikërisht në çantë. E kam harruar aty, dhe sot e mora çantën pa ditur që pistoleta ishte ende aty brenda dhe udhëtova drejt Shqipërisë”, është shprehur ajo.

Armën ma ka bërë dhuratë dikush. Një miku im nga Gjermania, i cili sot nuk jeton më. Personat që ishin me mua në makinë nuk e dinin se unë kam pistoletë, pasi as vetë nuk e kam ditur se e kam në çantë pistoletën, e kisha harruar,”
– ka thënë Morina në deklaratën e saj.

Policia sekuestroi edhe një pistoletë lodër si dhe ka arrestuar edhe dy personat e tjerë, të cilët po udhëtonin me të, përkatësisht F.M., 29 vjeç dhe F.S., 29 vjeç.

Kujtojmë që Fjolla Morina është një nga këngëtaret që ka tërhequr gjithmonë vëmendjen e medieve rozë për jetën luksoze dhe videoklipet e shtrenjta. Madje, shumë herë ajo është shfaqur në videoklipe edhe me armë zjarri apo veshje tejet ekstravagante. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një modele britanike ka vrarë vetën në një hotel, pasi shëndeti i saj mendor u përkeqësua, për shkak se ka qenë e abuzuar seksualisht në

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Spanjë, ku një britanik i pasur ka masakruar me thikë gruan e tij, pasi kryen marrëdhënie seksua

Të dielën ne i kthyem akrepat një orë mbrapa, duke u përpjekur të futemi në një ritëm të ri.

Një rreze misterioze e dritës jeshile u shfaq kohët e fundit në qiellin e Britanisë së Madhe.

Kur kohët bëhen të vështira, rrethimi i vetes me pozitivitet mund të jetë ilaçi më i mirë për shpirtin tuaj.

Sa herë e prekni kabinën përreth jush në një aeroplan kur fluturoni? Po aeroporti?

Gigi Hadid i ka lënë të gjithë pa fjalë me imazhet e saj të fundit.

Dita e sotme në vendin tonë është karakterizuar nga reshje shiu dhe vranësira në pjesën më të madhe të vendit.

Ndonëse këngëtarja e njohur, Elvana Gjata ka zgjedhur mos të publikojë shpesh në rrjetet sociale, së fundmi duket se ka bërë një përjasht